رونمایی از گاف تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پنجره ای که بسته بود

به گزارش دانلود باران، تهران (پانا) - پنجره نقل و انتقالاتی استقلال خوزستان از حدود یک سال و نیم پیش بسته شده اما با اشتباه عجیب فدراسیون فوتبال، این باشگاه بی خبر از بسته بودن پنجره اش بازیکن جذب نموده است.

رونمایی از گاف تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پنجره ای که بسته بود

به گزارش ایسنا، ماجرایی که می خواهیم راجع به آن بنویسیم شاید یکی از تاریخی ترین اشتباهات فدراسیون فوتبال لقب بگیرد. این ماجرا به قدری عجیب است که حتی می تواند ماجرای پرونده بازیکن گابنی گل گهر و اشتباه فدراسیون فوتبال در این پرونده را تحت الشعاع قرار دهد.

ماجرا از این قرار است که باشگاه استقلال خوزستان ابتدای فصل 96-95 یک بازیکن برزیلی به نام هرلیسون کایون به خدمت می گیرد. این بازیکن حضور کوتاهی در اهواز داشت و در نهایت نیم فصل همان سال از استقلال خوزستان جدا شد. کایون پس از جدایی اش از استقلال خوزستان مانند خارجی های دیگر فوتبال ایران از باشگاه سابقش شکایت کرد و رای 70 هزار دلاری علیه استقلال خوزستان گرفت که بعدها 30 هزار دلار آن را بخشید.

باشگاه استقلال خوزستان حدود 15 ماه قبل که با این جریمه روبرو شد، طبق توافقی که با فدراسیون فوتبال انجام داد، 40 هزار دلار به حساب فدراسیون واریز کرد تا در عوض آن، فدراسیون فوتبال از حسابش در فیفا پول کایون را پرداخت کند. فدراسیون فوتبال هم طبق این توافق، پس از دریافت پول از استقلال خوزستان به فیفا ایمیل می زند که 40 هزار دلار به حساب کایون واریز نمایند.

پیش از بازگو کردن ادامه ماجرا باید اشاره کنیم که فدراسیون فوتبال حقوق هفت ماه نخست اسکوچیچ را هم از این طریق پرداخت نموده، در نتیجه این مدل انتقال پول، روشی مرسوم برای فدراسیون فوتبال و فیفاست.

پنجره استقلال خوزستان بسته است!

به ماجرای استقلال خوزستان و کایون بازگردیم؛ جایی که فیفا پس از دریافت ایمیل از سوی فدراسیون فوتبال ایران، استعلام مواردی را برای تایید نهایی پرداخت، از فدراسیون ایران می گیرد.

ماجرا اما از همین نقطه گره می خورد؛ جایی که فدراسیون فوتبال ظاهرا پاسخ ایمیل های فیفا را نمی دهد. در نتیجه فیفا هم پولی به حساب کایون واریز نکرد تا پنجره بین المللی باشگاه استقلال خوزستان بسته شود.

حالا چطور این ماجرا تا به امروز مسکوت مانده است؟

علت آن این است که استقلال خوزستان در مدتی که بی خبر از همه جا پنجره نقل وانتقالاتی اش بسته بوده، فقط بازیکن داخلی جذب نموده و قصد به خدمت گرفتن هیچ بازیکن خارجی ای را نداشت، در نتیجه به سامانه TMS مراجعه ننموده تا از بسته بودن پنجره بین المللی اش آگاه شود.

البته در این مدت کمیته جابجایی سازمان لیگ از فدراسیون فوتبال استعلام شرایط پنجره جابجاییی استقلال خوزستان را می گیرد که کمیته شرایط با توجه به رسید 40 هزار دلاری استقلال خوزستان بابت واریز پول به حساب فدراسیون و تایید دپارتمان بین الملل درباره واریز وجه به حساب کایون، به کمیته جابجایی اعلام می نماید که پنجره جابجاییی استقلال خوزستان باز است.

ماجرا به همین منوال ادامه پیدا می نماید تا این که استقلال خوزستان، در هفته های اخیر و بی خبر از همه جا به سراغ جذب یک بازیکن ایرانی از ترکیه می رود. در این مرحله دپارتمان بین الملل برای صدور ITC به سامانه TMS مراجعه می نماید و متوجه اشتباه بزرگی که انجام داده می شود؛ بسته بودن پنجره جابجاییی استقلال برای مدت نزدیک به یک سال و نیم!

واکنش هرلیسون کایون به این ماجرا

کایون در گفت وگو با ایسنا درباره این موضوع اظهار کرد: بله، درست است. با وجود پیروزی من در این پرونده، هنوز هیچ پولی به حسابم واریز نشده است. وکیل من در حال حاضر از باشگاه استقلال خوزستان پیگیر وصول مطالباتم است. بالاخره یک روزی آن ها مجبور به پرداخت پول من می شوند.

او اضافه کرد: باشگاه به ما گفته که آن ها پول را پرداخت نخواهند کرد و از فیفا خواهان پرداخت آن شده اند. در هر صورت مشکل فیفا با باشگاه یک مساله است و مشکل باشگاه با من، یک مساله دیگر.

بازیکن سابق استقلال خوزستان ادامه داد: این پرونده از سال 2016 در فیفا جریان پیدا نموده است. اگر آن ها در این مدت که پول من را پرداخت ننموده اند، بازیکن به خدمت گرفته باشند، این کارشان غیرقانونی بوده است.

مسئول گاف تاریخی فدراسیون فوتبال کیست؟

قرار است مدیران فدراسیون فوتبال و استقلال خوزستان جلسه ای در خصوص این اشتباه بزرگ فدراسیون داشته باشند. حتی خبر می رسد که فدراسیون فوتبال به باشگاه استقلال خوزستان پیشنهاد داده که 40 هزار دلار را پس بگیرند و خودشان پول را به حساب کایون واریز نمایند.

در هر صورت اشتباهی که این بار اتفاق افتاده، هیچ ارتباطی به قضایای جنایی و قدرت تشخیص جعل یا اصلی بودن مدارک نداشته و فقط به قصور در مکاتبات با فیفا برمی شود که دود آن به چشم استقلال خوزستان رفته است. باید دید فدراسیون فوتبال دوباره از اشتباه خودش شانه خالی می نماید تا تمام تقصیرها گردن استقلال خوزستان بیفتد یا بالاخره این بار با برخورد با مسئول وقوع این اشتباه بزرگ، مانع وقوع چنین اشتباهاتی در آینده می شود؟

منبع: خبرگزاری پانا

به "رونمایی از گاف تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پنجره ای که بسته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از گاف تاریخی فدراسیون فوتبال؛ پنجره ای که بسته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید