موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی در قانون بودجه

به گزارش دانلود باران، نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 کل کشور موافقت کردند.

موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی در قانون بودجه

به گزارش گروه سیاسی دانلود باران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز سه شنبه (3 خرداد) مجلس در فرایند آنالیز کلیات طرح اصلاح ذیل جدول 4-24 محرومیت زدایی تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 کل کشورموافقت کردند.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در شرح این گزارش گفت: همانطور که مستحضرید در جلسه قبل دوفوریت این طرح تصویب شد، در بودجه سال 1401 آمده اند برای هر استان مبلغ یکصد میلیارد تومان در جهت محرومیت زدایی در نظر گرفته اند، ولی در این قانون از هر استان یک شهرستان را معین نموده اند که این یکصد میلیارد تومان تماماً برای آن شهرستان تخصیص یابد و در آن شهرستان صرف محرومیت زدایی گردد.

وی اضافه کرد: در هر استان منطقه ها محروم، منطقه ها متعددی است که از نظر جغرافیایی پراکنده هستند و گستردگی دارند. همکاران دردوفوریت آن می خواستند آن را اصلاح نمایند، در حقیقت اینکه این 100 میلیارد تومان به هر استان برای محرومیت زدایی تخصیص یابد، در مجلس و در کمیسیون آیین نامه در این موضوع بحثی نداشتند و مورد قبول بود، اما اینکه این مبلغ فقط به یک شهرستان تخصیص یابد و نقاط دیگر محروم آن استان از این منبع اقتصادی محروم گردد، نکته ای بود که مورد توجه مجلس نهاده شد و در دوفوریت نظر همکاران این بود که این موضوع با فوریت تصویب و اصلاح گردد، به نحوی که فرصت کار هم در استان ها از بین نرود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه تاکید نمود: وقتی که همکاران به دوفوریت رأی بالایی دادند و به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع و در آنجا آنالیز و گزارش اصلاحی آن منتشر شد، این تصمیم اتخاذ شد که این 100 میلیارد تومان در اختیار استان قرار گیرد، در کمیته برنامه ریزی استان و شهرستان به پروژه های مختلف در سطح استان برای محرومیت زدایی توزیع گردد و تمام منطقه ها استان بتوانند از این بودجه برخوردار شوند و موضوع آن هم بنیاد مسکن و دهیاری ها باشد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طرح های هادی و بهسازی روستا ها و دهیاری ها برای آسفالت معابر از این بودجه استفاده کند.

بعلاوه نماینده دولت نیز در شرحاتی از موازی کاری بنیاد مسکن و دهیاری ها انتقاد کرد و موافقت خود را با کلیات طرح مذکور خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی در قانون بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت مجلس با کلیات طرح اصلاح جدول محرومیت زدایی در قانون بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید