از سامسونگ گلکسی S22 چه انتظاراتی داریم؟

به گزارش دانلود باران، همانطور که احتمالا می دانید، گوشی های سری گلکسی S20 فروش بالایی نداشتند. اما خوشبختانه گوشی های S21 با استقبال کاربران روبرو شدند و از نظر کیفیت هم سروصدای زیادی ایجاد کردند. حالا با توجه به عبور از نیمه 2021، روزبه روز به حجم خبرهای گوشی های سری گلکسی S22 افزوده می گردد و در این میان شاهد مطرح شدن برآورد های مختلفی در خصوص این گوشی ها هستیم.

از سامسونگ گلکسی S22 چه انتظاراتی داریم؟

گوشی های سری گلکسی S21 در کل ضعف محسوسی نداشتند و حتی اگر سامسونگ برای نسل نو این گوشی ها تغییرات قابل توجهی را عملی نکند، احتمالا آن ها هم با استقبال کاربران روبرو می شوند. با این حال، امیدواریم سامسونگ برای این گوشی های نو به بعضی تغییرات توجه نشان دهد. در ادامه به ویژگی های مورد انتظار از سری گلکسی S22 می پردازیم که تمام این انتظارات کاملا واقع بینانه هستند و این یعنی سامسونگ برای عملی کردن آن مشکل خاصی نخواهد داشت.

بالا رفتن سرعت شارژ

سامسونگ در زمینه سرعت شارژ گوشی های خود تا حد زیادی از رقبا عقب افتاده است. سرعت شارژ گوشی های S21 فقط 25 وات بود که این کمتر از نصف سرعت شارژ سری وان پلاس 9 محسوب می شود. در حقیقت حتی گوشی های وان پلاس 8 که در سال 2020 عرضه شدند هم سرعت شارژ بالاتری داشتند.

با توجه به اینکه شرکت های مختلف روزبه روز سرعت شارژ گوشی ها را افزایش می دهند، سامسونگ دیگر نمی تواند این فرایند را نادیده بگیرد. بنابراین تمام گوشی های سری گلکسی S22 باید حداقل سرعت شارژ 45 وات را امکان پذیر نمایند. از طرف دیگر، مدل اولترا که گران ترین عضو این خانواده محسوب می شود، باید حداقل سرعت شارژ 65 وات را عملی کند تا نسبت به دیگر اعضای این خانواده بیشتر به چشم بیاید.

باید خاطرنشان کنیم ما خواهان پشتیبانی از سرعت شارژ بیش از 100 وات نیستیم. همانطور که احتمالا می دانید، سرعت شارژ بسیار بالا منجر به افزایش سرعت فرایند استهلاک باتری می شود. اما سرعت 45 وات حد میانی خوبی به شمار میرود و با این سرعت فشار زیادی به باتری وارد نمی شود و از طرف دیگر به کاربران این فرصت را می دهد که گوشی خود را با سرعت مناسبی شارژ نمایند.

متاسفانه این گوشی ها حتی اگر از سرعت شارژ 45 وات هم پشتیبانی نمایند، بدون شارژر راهی بازار خواهند شد. اما حداقل با پشتیبانی از سرعت شارژ بالاتر، کاربران می توانند شارژر بهتری را خریداری نمایند و روی هم رفته حفظ سرعت شارژ 25 وات اقدامی اشتباه خواهد بود.

افزایش قابلیت های گلکسی S22 پلاس

روزی روزگاری تفاوت های بین مدل استاندارد و مدل پلاس سری گلکسی S قابل توجه بود. به اسم مثال معمولا مدل پلاس از تعداد بیشتری دوربین، نمایشگر مبتنی بر رزولوشن بالاتر، رم بیشتر و دیگر موارد این چنینی بهره می برد.

با این حال در سری گلکسی S21 شاهد تکرار این رویکرد نبودیم. به غیر از پنل پشتی شیشه ای، بدنه و نمایشگر عظیم تر و ظرفیت نسبتا بیشتر باتری، گلکسی S21 و S21 پلاس تقریبا تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. این موضوع به خودی خود مشکل عظیمی نیست، اما وقتی که قیمت مدل پلاس 200 دلار بیشتر از مدل استاندارد باشد، تبدیل به یک موضوع مهم می شود.

روی هم رفته اگر سامسونگ همچنان می خواهد مدل پلاس را هم عرضه کند، یا باید ویژگی های آن را افزایش دهد یا اینکه قیمت آن را پایین بیاورد. سامسونگ با ارائه ویژگی هایی مانند افزایش سرعت شارژ، نمایشگر مبتنی بر رزولوشن بیشتر، بهبود کیفیت دوربین و البته استفاده از باتری عظیم تر می تواند مجذوب کنندهیت این گوشی را بیشتر کند.

اما اگر سامسونگ نمی خواهد چنین کارهایی را انجام دهد، باید قیمت آن را حداقل 100 دلار پایین بیاورد. روی هم رفته هزینه کردن 200 دلار بیشتر برای گوشی هوشمندی که نسبت به مدل استاندارد فقط میزان نسبتا عظیم تری دارد، اصلا منطقی نیست.

افزایش حافظه داخلی یا بازگشت درگاه microSD

تمام گوشی های سری S21 از فیلمبرداری 8K پشتیبانی می نمایند اما حین ضبط فیلم با این رزولوشن، در هر ثانیه حدود 10 مگابایت از حافظه داخلی پر می شود. حتی اگر علاقه ای به ضبط فیلم های 8K نداشته باشید و به رزولوشن 4K بسنده کنید، باز هم حجم فیلم های ضبط شده بسیار زیاد خواهد بود. با این حال، در کمال تعجب گوشی های سری S21 از حداقل حافظه داخلی 128 گیگابایتی بهره می برند و کاربران هیچ گزینه ای برای افزایش حافظه آن ها ندارند.

حذف درگاه microSD از گوشی های گلکسی S21 چندان عجیب و غیرمنتظره نبود. این ویژگی بین کاربران معمولی چندان محبوب نیست و بهره گیری از آن منجر به پیچیده تر شدن طراحی بدنه گوشی و افزایش هزینه ساخت می شود. با این حال سامسونگ نباید پشتیبانی از افزایش حافظه ذخیره سازی را بدون افزایش حداقل حافظه داخلی کنار می گذاشت.

به همین دلیل برای گوشی های سری گلکسی S22 امیدواریم که سامسونگ این مشکل را رفع کند. اگرچه بازگشت درگاه microSD هم می تواند این مشکل را حل نماید، اما چنین انتظاری چندان واقع بینانه نیست ولی در عوض سامسونگ به راحتی می تواند حداقل حافظه داخلی این گوشی ها را به 256 گیگابایت برساند. با این کار، کاربران با خیال راحت می توانند حداقل 5 ساعت فیلم 8K را در گوشی خود ضبط نمایند.

افزایش تنوع رنگ

همین ابتدا باید بگوییم که این مورد چندان مهم نیست. اگرچه گوشی های گلکسی S21 هم در رنگ های متنوعی راهی بازار شده اند، اما بعضی از این رنگ ها چندان مجذوب کننده نیستند. به اسم مثال گلکسی S21 در چهار رنگ خاکستری، سفید، صورتی و بنفش راهی بازار شده است. اما باید بگوییم که بخش قابل توجهی از مردان علاقه زیادی به رنگ های صورتی و بنفش ندارند و این یعنی باید بین رنگ های سفید و خاکستری که خسته نماینده هستند، دست به انتخاب بزنند.

تنوع رنگ S21 اولترا که بسیار بدتر است و کاربران فقط باید بین رنگ های مشکی یا خاکستری گزینه موردنظر را انتخاب نمایند. بنابراین امیدواریم سامسونگ در کنار افزایش تنوع رنگ گوشی های گلکسی S22، به طیف وسیع تری از رنگ ها توجه نشان بدهد.

آپدیت بی دردسر

این یکی عظیم ترین شکایات کاربران از نه تنها گوشی های گلکسی S بلکه کل گوشی ها و تبلت های سامسونگ است. زمانی که گوشی و تبلت سامسونگ یک آپدیت سیستمی را دریافت می نماید، باید ریستارت شود و بعد از اتمام فرایند مربوط به آپدیت، بار دیگر ریستارت می شود و بعد از این مرحله باید برای بهینه سازی اپلیکیشن ها مدتی منتظر بمانید. تمام این فرایند بین 5 تا 20 دقیقه طول می کشد که زمان زیادی است.

در این میان، فرایند آپدیت گوشی های پیکسل بسیار بهتر است. به زبان ساده، بیشتر فرایند آپدیت در پس زمینه گوشی انجام می شود و حین این فرایند می توانید مانند همواره از گوشی خود بهره ببرید. بعد از تمام فرایند نصب آپدیت، گوشی فقط یک بار ریستارت می شود. روی هم رفته فرایند آپدیت در گوشی های پیکسل به اصطلاح کاربرپسندتر است.

در کل امیدواریم سامسونگ برای گوشی های گلکسی S22 این فرایند آپدیت طولانی را کنار بگذارد. با این کار نه تنها آپدیت این گوشی ها راحت تر می شود، بلکه باعث می شود کاربران بیشتری گوشی های خود را به روزرسانی نمایند. با توجه به اینکه گوگل تمام ابزارهای موردنظر برای آپدیت بی دردسر را ارائه داده، سامسونگ دیگر بهانه ای برای تکرار فرایند همیشگی ندارد.

قیمت مشابه با سری گلکسی S21

سامسونگ برای قیمت گذاری گوشی های سری گلکسی S21 استراتژی خیلی خوبی را در پیش گرفت. مقرون به صرفه ترین گوشی این خانواده با قیمت 799 دلار قیمت مناسبی دارد و از طرف دیگر گوشی گلکسی S21 اولترا با قیمت 1199 دلار به طور قابل توجهی از نسل قبلی خود مقرون به صرفه تر است.

همانطور که پیش تر گفتیم، قیمت گلکسی S21 پلاس با توجه به ویژگی هایی که دارد، اصلا منطقی نیست و بنابراین امیدواریم نسل بعدی آن با قیمت 999 دلار عرضه شود. در همین زمینه می توانیم به استراتژی قیمت گذاری اپل برای آیفون اشاره کنیم. آیفون 12 با قیمت پایه 799 دلار عرضه شده و کاربران برای خرید گوشی های آیفون 12 پرو و 12 پرو مکس باید حداقل 999 و 1099 دلار بپردازند. البته در این زمینه باید آیفون 12 مینی را کنار بگذاریم زیرا سامسونگ گوشی مشابه با این گوشی را راهی بازار نکرده است.

طبق گزارش های منتشر شده، گوشی های سری S21 فروش خوبی داشته اند که بدون شک بخش مهمی از این موضوع به قیمت این گوشی ها برمی شود. بنابراین امیدواریم سامسونگ برای گوشی های سری گلکسی S22 هم استراتژی قیمت گذاری نسل قبلی را تکرار کند.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "از سامسونگ گلکسی S22 چه انتظاراتی داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سامسونگ گلکسی S22 چه انتظاراتی داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید