راهنمای کامل انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی

به گزارش دانلود باران، به طور کلی، داشتن یک استایل زیبا و مجذوب کننده بدون در نظر گرفتن فرم بدن خودتان امکان پذیر نیست. تنوع فرم و شکل اندام در میان زنان زیاد است و به همین دلیل اگر نتوانید ویژگی های شاخص و مهم بدن خود را شناسایی کنید نمی توانید سبک پوششتان را همان طوری که می خواهید ارتقا دهید. انتخاب و خرید لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که از این فرم بدن بی نقص برخوردار هستند.

راهنمای کامل انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی

فرم بدن ساعت شنی از پرطرفدارترین شکل های اندام است؛ به طوری که افراد در سراسر دنیا سعی می کنند با انجام عمل های زیبایی به این نوع فرم بدن دست پیدا کنند. اما هنگام انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی باید به یک سری نکات و قوانین مهم توجه کنید تا استایلتان بتواند ویژگی های مثبت بدن شما را به خوبی نشان دهد. برای دانستن بایدها و نبایدهای لباس پوشیدن با داشتن اندام ساعت شنی تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی های اندام ساعت شنی

افراد دارای فرم بدن ساعت شنی شانه هایی با عرض متناسب، باسن پهن و کمر باریکی دارند. بسکمک از مردم این فرم اندام را کاملا بی نقص و مجذوب کننده تلقی می کنند چرا که بیشتر لباس های موجود در فروشگاه ها و مجموعه های برندهای مختلف در تن افراد دارای فرم بدن ساعت شنی فوق العاده به نظر می رسند. حتی تعداد زیادی از مدل های معروف دنیای فشن همچون بلا حدید و دیتا ون تیز از این فرم بدن بی نظیر و زیبا برخوردار هستند. دیگر ویژگی های مهم فرم بدن ساعت شنی عبارتند از:

 • سرشانه های گرد و خوش فرم
 • تناسب دور سینه با دور باسن
 • کمر باریک و ظریف
 • ران های بزرگ و انحنادار
 • افزایش وزن به طور مساوی در سراسر بدن

نحوه انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی

شناخت انواع فرم بدن زنانه و استایل مناسب برای هر کدام به شما کمک می کند تا در هنگام خرید بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید. به همین دلیل در این قسمت از مطلب می خواهیم آیتم های پوشیدنی مناسب برای فرم ساعت شنی را به شما معرفی کنیم.

شلوار به عنوان لباس مناسب هیکل ساعت شنی

خبر خوب این است که افراد دارای فرم بدن ساعت شنی با رعایت یک سری از نکات می توانند هر نوع شلواری که می خواهند را بپوشند و خوش استایل به نظر برسند. فقط باید مراقب باشید که به طور همزمان هم در بالا تنه و هم در پایین تنه لباس های تنگ نپوشید. همچنین شلوارهایی که انتخاب می کنید باید با داشتن یک فاق بلند بر ظرافت کمر شما تاکید کنند و آن را از دید پنهان نکنند.

شلوارهای راسته، پالازو، بوت کات، واید لگ و حتی اسکینی برای هیکل ساعت شنی مناسب هستند و اگر به درستی استایل شوند می توانند ظاهر استایل شما را ارتقا بدهند. شلوارهای شما می توانند قد کوتاه یا قد بلند باشند و باز هم باعث زیباتر شدن پوشش شما شوند.

مدل های بوت کات و پالازو را با کفش های پاشنه دار بپوشید تا با افزایش حجم در نیمه پایینی بدن تناسب اندام خود را حفظ کنید. استایل شلوار فاق بلند راسته بدون اضافه کردن حجم به باسن یا ران ها، پاها را کشیده تر نشان می دهد و اندامتان را خوش فرم تر می کند. از طرف دیگر، شلوارهای واید لگ برای استایل های اورسایز مناسب هستند و اگر کمر بلندی داشته باشند شما را قد بلند تر جلوه می دهند.

پیراهن و لباس مجلسی مناسب اندام ساعت شنی

مجذوب کننده ترین و بهترین پیراهن ها برای فرم بدن ساعت شنی آن هایی هستند که کمر شما را به خوبی نشان می دهند یا فرمی نزدیک به مدل اندام شما دارند. در نتیجه بهتر است از پوشیدن پیراهن های مدل امپراطوری و دارای کمر کوتاه و نامشخص خودداری کنید. لباس های مجلسی جذب دوخته شده از پارچه های لَخت برای فرم بدن ساعت شنی مناسب تر هستند. از قلم نیاندازید که استفاده از پارچه های پر زرق وبرق تنها زمانی درست است که لباس دقیقا برای فرم بدن شما دوخته شده باشد؛ در غیر این صورت حالتی افتاده پیدا می کنند و در نتیجه زیبایی اندام شما را نشان نمی دهند.

پیراهن های مجلسی مدل A-Line و لنگی باسن و سینه های شما را بهتر نشان می دهند. رنگ های تیره این نوع پیراهن ها برای افراد سایز بزرگی که می خواهند ریزتر و ظریف تر دیده شوند مناسب است. اگر دوست دارید شکل بدن ساعت شنی خود را به طور کامل نشان دهید به سراغ پیراهن های بادیکن و چسبان بروید. این روز ها استایل با پیراهن گیپور در میان زنان محبوبیت پیدا کرده است. روی این پیراهن ها از کمربندهای نازک استفاده نمایید؛ چرا که کمربندهای پهن قد شما را کوتاه نشان می دهند.

تاپ و مدل لباس مناسب اندام ساعت شنی

وقتی صحبت از تاپ و تیشرت های مناسب برای افراد دارای اندام ساعتی شنی می شود همواره باید به نوع یقه ، اندازه گشادی، پارچه و جنس لباس توجه کنید. تاپ های خیلی گشاد انحناهای زیبای اندام شما را از نظر پنهان می کنند؛ این در حالی است که شما برای داشتن یک استایل بی نظیر باید از لباس هایی که کمی تنگ هستند و کمر ظریفتان را نشان می دهند استفاده کنید.

تیشرت ها و پیراهن های آزاد، نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ، در کنار کت ها و ژاکت های کمربند دار از لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی به شمار می آیند. در هنگام خرید کت، کاردیگن و مانتو آن هایی را انتخاب کنید که قدشان تا روی باسن شما یا خیلی بلندتر از آن است. در مورد یقه هم باید بدانید که تاپ های یقه مربعی انحنای کمر شما را کمرنگ تر می کنند و می توانند بالا تنه شما را صاف و بدون انحنا نشان دهند؛ به همین دلیل باید از خرید آن ها خودداری کنید. علاوه بر این، اگر اندام درشتی دارید بهتر است در استایل خود از لباس های دارای روفله، پاپیون و پف اضافی استفاده نکنید.

در طرف مقابل، برای تاکید بر تعادل میان نیمه بالایی و نیمه پایینی اندام خود باید به سراغ لباس هایی بروید که مدل یقه هایشان بدن شما را لاغرتر نشان می دهند. تاپ های یقه هفتی و یقه دلبری خط گردن شما را طولانی تر می کنند و باعث جلب توجه به این قسمت از اندام شما می شوند. اگر می خواهید بلندی گردن خود را بپوشانید و همچنان لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی بپوشید می توانید به سراغ یقه اسکی ها و پیراهن هایی با یقه ایستاده بروید. البته این دسته از لباس ها قسمت سینه را بزرگتر نشان می دهند؛ اگر به این موضوع علاقه ای ندارید پیشنهاد می کنیم برای استایل روزمره خود از لباس های یقه گرد استفاده کنید.

دامن مناسب اندام ساعت شنی

اگر دارای فرم اندام ساعت شنی هستید حتما می دانید که هنگام پوشیدن دامن باید سعی کنید کمر خود را خیلی بیشتر از افراد دیگر به نمایش بگذارید.

 • دامن های کمر بلند: این نوع دامن ها برای اندام ساعت شنی فوق العاده هستند و با تاکید بر خط کمر افراد، استایلی مجذوب کننده و بی نظیر را برای آن ها به ارمغان می آورند.
 • دامن های A-Line : این دسته از دامن ها از قسمت خط کمر به پایین آزاد و راحت می ایستند و با ایجاد یک حالت متعادل شکل اندام شما را به خوبی در خود حفظ می کنند.
 • دامن های مدادی: این نوع دامن ها به طور کلی روی باسن و ران های شما قرار می گیرند و روی فرم بدنتان تاکید می کنند. دامن های مدادی که در قسمت لبه ها کمی گشاد می شوند برای به وجود آوردن تناسب در استایل مناسب تر هستند.
 • دامن های مدل لاله ای: این دامن ها با جزئیات بیشتری که دارند، به نیمه پایینی بدن شما حجم می دهند و خط کمرتان را برجسته تر می کنند.
 • دامن های مدل ماهی: دامن مدل ماهی در قسمت کمر و ران ها تنگ و در قسمت ساق پاها گشاد و دارای چین است. این دامن ها را با یک تاپ منحصر به فرد بپوشید تا فرم اصلی بدنتان را به خوبی به اطرافیانتان نشان دهید.

اکسسوری برای لباس مناسب اندام ساعت شنی

برای بهتر کردن استایل خود و شخصی سازی آن بهتر است از اکسسوری ها و آیتم های پوشیدنی مناسب اندام ساعت شنی استفاده کنید.

 • کمربند: شاید مهم ترین اکسسوری برای استایل با لباس مناسب ساعت شنی کمربند باشد. این آیتم پوشیدنی با بسته شدن روی کمر شما می تواند باعث ایجاد تعادل و تاکید روی میان تنه شما شود. کمربند های پهن را روی کت ها، ژاکت ها و حتی پیراهن ها و شلوارهای خود ببندید و از زیبایی آن ها لذت ببرید.
 • گردنبندهای نمادین و چشمگیر: یک می تواند توجه اطرافیانتان را به سمت قسمت بالایی بدن شما جلب کند. پیشنهاد می کنیم به سراغ زیورآلاتی بروید که درست زیر استخوان ترقوه شما قرار می گیرند یا بلندی آن ها تا بالاتر از ناف شما است.
 • گوشواره: گوشواره های منحصر به فرد و بلندی که از گوشتان آویزان هستند می توانند گردنتان را کشیده نشان دهند و ظاهر کلی شما را کامل و پیچیده تر کنند.
 • کیف های دستی: مقدار و موقعیت قرار گرفتن کیف روی بدن شما می تواند ظاهرتان را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد. کیف های سایز متوسطی را انتخاب کنید که تا همان قسمت میان تنه شما از بدنتان آویزان می مانند. کیف هایی که بند بلندی دارند و روی کمر یا باسنتان می افتند استایل شما را نامرتب و مبهم نشان می دهند.
 • روسری: استفاده از روسری و دستمال سر می تواند به استایل شما رنگ و روی تازه ای ببخشد. می توانید روسری را دور گردن یا روی سر خود ببندید و بدون اضافه کردن یک لایه نو به لباس هایتان ظاهرتان را متفاوت تر جلوه دهید.
 • کفش: برای کفش بهتر است به سراغ مدل هایی بروید که پاشنه کمی دارند و پاهای شما را کشیده تر نشان می دهند. کفش های بیش از حد چانکی یا بیش از حد ظریف تعادل اندام و ظاهر شما را از بین می برند.

نکات مهم انتخاب و خرید مدل لباس اندام ساعت شنی

حال که با ویژگی های اصلی اندام ساعت شنی و نحوه انتخاب لباس برای آن آشنا شد ه اید، بهتر است با نکاتی که رعایت کردنشان می تواند استایل شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد آشنا شوید.

 • برجسته سازی کمر: مهم ترین ویژگی یک اندام ساعت شنی، کمر باریک است. شما باید بتوانید با استفاده از کمربندها، دامن های کمر دار، شلوار های فاق بلند و پیراهن هایی که در قسمت میان تنه تنگ هستند روی کمر خود تاکید کنید. لباس هایی که توجه را به کمر شما جلب می کنند می توانند به طرز چشمگیری زیبایی طبیعی اندامتان را افزایش دهند.
 • استفاده از پارچه های مناسب: در پی پارچه های سبکی بگردید که با هر حرکت شما در هوا به حرکت در می آیند. پارچه هایی چون ژرسه، ساتن و نخ پنبه به خوبی روی تن شما می نشینند و باعث زیباتر به نظر رسیدن انحناهای بدنتان می شوند. با توجه به این موضوع، بهتر است از پارچه های سنگینی که حالت نامناسبی دارند و اصلا روی تن فیت نمی شوند دوری کنید.
 • پوشیدن لباس زیر مناسب: یکی از مهم ترین عوامل بی نقص به نظر رسیدن استایل استفاده از لباس زیر مناسب است. لباس زیرهای بالا تنه شما باید فرم درستی داشته باشند تا آیتم های پوشیدنی مورد استفاده شما به خوبی در تنتان بنشینند.
 • توجه به لایه بندی لباس ها: پوشیدن چندین لایه لباس روی هم باعث مبهم به نظر رسیدن فرم بدن شما می شود؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به سراغ آن دسته از لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی بروید که به تنهایی و در کنار چند آیتم پوشیدنی کوچک و ساده زیبایی ظاهر شما را دو چندان می کنند.
 • دقت به بلندی لباس ها: به بلندی دامن ها، پیراهن ها و دیگر لباس های مناسب اندام ساعت شنی دقت کنید. معمولا لباس هایی که بلندیشان تا زانو یا درست بالای زانو است در تن شما فوق العاده به نظر می رسند و بدون تحت الشعاع قرار دادن انحنای کمرتان زیبایی پاهایتان را بیشتر نشان می دهند.
 • انتخاب رنگ درست: رنگ های تیره، رنگ های پرانرژی و روشن و حتی رنگ های خنثی را در هنگام خرید لباس مناسب برای اندام ساعت شنی در نظر داشته باشید. یک استایل مونوکروم می تواند زیبایی کمر شما را بسیار بیشتر از آنچه که هست نشان دهد. رنگ های تیره را برای کوچک تر و ظریف تر نشان دادن بدن خود استفاده کنید. همچنین برای برجسته تر کردن انحنا های بدن خود بهتر است از رنگ های متضاد در بالا تنه و پایین تنه خود استفاده نمایید.
 • طرح ها و الگو ها: بهتر است به سراغ لباس های طرح داری بروید که به جای تحت تاثیر قرار دادن اندامتان، ویژگی های مثبت آن را تقویت کنند. الگوهای راه راه عمودی، خطوط ریز مورب و چاپ های کوچک می توانند با تاکید بر کمر و پاهایتان بدن را کشیده تر نشان دهند.
 • نادیده نگرفتن تناسب ها: بهتر است به سراغ لباس هایی خیلی گشاد یا دارای جزئیات در قسمت آستین ها و سر شانه ها نروید تا تعادل میان بالا تنه و پایین تنه شما از بین نرود.
 • بهترین پارچه های مانتو برای چهار فصل سال (و راهنمای انتخاب رنگ)

سخن پایانی

انتخاب و خرید لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی شاید در نگاه اول کمی سخت به نظر برسد؛ اما با کمی دقت خیلی زود متوجه می شوید که افراد دارای این فرم بدن تقریبا می توانند هر لباسی که می خواهند را بپوشند. در حالت کلی، لباس های ایدئال اندام ساعت شنی آن هایی هستند که روی کمر فرد تاکید دارند و بیش از حد گشاد یا تنگ به نظر نمی رسند.

منبع: Sumissura

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای کامل انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل انتخاب لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید