پوتین دستور تعطیلی سراسری روسیه را صادر کرد

به گزارش دانلود باران، رئیس جمهور روسیه تعطیلی یک هفته ای مشاغل این کشور برای مبارزه موثرتر با بیماری کرونا را تصویب کرد.

پوتین دستور تعطیلی سراسری روسیه را صادر کرد

به گزارش تسنیم، در پی افزایش موارد مبتلایان به بیماری کووید-19 و آمار صعودی مرگ و میر ها در روسیه ولادیمیر پوتین پیشنهاد دولت این کشور مبنی بر تعطیلی یک هفته مشاغل از ابتدای ماه آینده میلادی به منظور مبارزه موثر با کرونا را تصویب کرد.

رئیس جمهور روسیه در نشستی با مقامات دولتی گفت روز های غیرکاری از 30 اکتبر (8 آبان) تا 7 نوامبر (16 آبان) خواهد بود که مردم حقوق دریافت خواهند کرد و محتمل است زودتر شروع شده و یا در منطقه ها خاصی بر حسب ضرورت تمدید گردد.

وی اضافه کرد: شرایط اپیدمیولوژی بیماری کرونا در هر منطقه متفاوت عمل می نماید. با توجه به این امر، سران منطقه ها مختلف این حق را دارند که اقدامات بیشتری اتخاذ نمایند.

پیش از این میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه گفته بود که شرایط اپیدمی ویروس کرونا در شش منطقه از این کشور خطرناک شده است.

وی گفت: شرایط اپیدمی در منطقه ها مختلف روسیه یکسان نیست، در حال حاضر شش منطقه شرایط وخیمی دارد: جمهوری اودمورتسک، منطقه پرمسک، منطقه اورنبورگ، جمهوری تاتارستان، جمهوری باشکورتوستان و منطقه تومنسک.

وزیر بهداشت بعلاوه با اشاره به افزایش بیمار های بستری که احتیاج به دستگاه تنفس با اکسیژن دارند، اضافه کرد: حدود 30 درصد از تخت های بیمارستانی در بسیاری از منطقه ها کشور به مبتلایان به کووید-19 اختصاص یافته است.

سرگئی سوبیانین شهردار مسکو شب گذشته اعلام نموده بود که محدودیت های جدیدی در رابطه با افزایش شیوع بیماری کرونا در مرکز روسیه اعمال خواهد شد.

به گفته وی، از تاریخ 25 اکتبر (سوم آبان ماه) شهروندان بالای 60 سال و شهروندان دارای بیماری های مزمن باید رژیم قرنطینه خانگی را رعایت نمایند، جز افرادی که واکسیناسیون کامل انجام داده یا در نتیجه ابتلا طی چند ماه گذشته، مصونیت موقت پیدا نموده اند.

ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (چهارشنبه) گفت که تعداد مرگ و میر های ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور طی یک روز گذشته یک هزار و 28 مورد افزایش یافت که بیشترین موارد فوت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در کل دوره اپیدمی در روسیه است. این شاخص یک روز قبل یک هزار و 15 مورد ثبت شده بود. بدین ترتیب، در مجموع تا به امروز 226 هزار و 353 شهروند روس در اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در سراسر روسیه نیز طی شبانه روز گذشته 34 هزار و 73 مورد افزایش یافت تا در مجموع تعداد افراد مبتلا به 8 میلیون و 94 هزار و 825 نفر برسد.

در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به 802 هزار و 760 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 25 هزار و 231 نفر افزایش یافته تا تعداد شهروندان روس درمان شده به 7 میلیون و 65 هزار و 712 نفر برسد.

منبع: فرارو

به "پوتین دستور تعطیلی سراسری روسیه را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین دستور تعطیلی سراسری روسیه را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید