15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی در سال 2020 را بشناسید

به گزارش دانلود باران، وب سایت گجت نیوز: تنها چیزی که همه ما در خصوص مدیرعاملان حوزه فناوری می دانیم این است که آن ها به دنبال ثروت هستند. مطمئا کسب و کار های بیشماری مرتبط با فناوری وجود دارد که نمی توانند به خوبی درآمدزایی نمایند، اما در این میان استثنا هایی هم وجود دارند که خلاف این موضوع را ثابت می نمایند. پیروز ترین افراد حوزه تکنولوژی ثروت بسیار زیادی دارند. در این مطلب ما قصد داریم تا به 15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی که بر سیلیکون، ولی سلطنت دارند، اشاره کنیم.

15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی در سال 2020 را بشناسید

1. جف بزوس - Jeff Bezos

اگر می خواهید که فرد ثروتمندی شوید، بهتر است با شناخت و آنالیز قدرتمندترین فروشگاه آنلاین دنیا آغاز کنید. جف بزوس، مدیرعامل و موسس شرکت آمازون، اکنون چیزی حدود 113 میلیارد دلار سرمایه دارد. آنقدر این رقم غیرقابل باور است که حتی نمی توان برای خرید کردن با آن برنامه ریزی کرد. اساسا زندگی بدون آمازون برای بسیاری از فراد غیرممکن است. پول بسیار زیادی در این سایت خرج می گردد که همگی به افزایش اندوخته های جف بزوس یاری می نماید. البته چند سال پیش این ثروت به دلیل طلاق وی بسیار مورد تاثیر نهاده شد.

2. بیل گیتس - Bill Gates

هنگامی که به ثروتمندترین افراد دنیا فکر می کنیم، بدون شک نام بیل گیتس به ذهن ما خطور خواهد نمود. در طول این سال ها، او به قدری ثروتمند بوده که گاهی می توان نام او را مترادف واژه ثروت دانست. در حقیقت، اکنون او بالغ بر 98 میلیارد دلار سرمایه دارد، شاید به باشگاه 100 میلیارد دلار نپیوسته باشد، ولی همین هم سرمایه بزرگی محسوب می گردد.

3. لری الیسون - Larry Ellison

محتمل است که تا این قسمت از مطلب این اولین نامی باشد که برای بسیاری از خوانندگان آشنا نیست. لری الیسون یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت های عمده در زمینهٔ نرم افزار های پایگاه داده است. پیروزیت و کوشش های او باعث شده که الیسون به طرز حیرت آوری ثروتمند گردد، در حال حاضر ثرون وی بالغ بر 59 میلیارد دلار است.

4. مارک زاکربرگ - Mark Zuckerberg

احتمالا شما گمان می کردید که صندلی مارک زاکربرگ، بالاتر از نفر چهارم قرار گرفته است، اما اکنون متوجه خواهید شد که صندلی خالق فیسبوک، مارک زاکربرگ چهارم این لیست قرار گرفته است و سرمایه او چیزی حدود 54 میلیارد دلار است. اما اکنون میزان ثروت او نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.

5. استیو بالمر - Steve Ballmer

استیو بالمر برای مدت طولانی سمت مدیرعاملی کمپانی مایکروسافت را بر عهده داشت و در آن مدت پیروز شد با خرید مواردی همچون تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز، به اندوخته های خود بی افزاید. گرچه ثروت او باعث نشد تا در رأس این لیست قرار گیرد (ثروت او 52.7 میلیارد دلار است)، اما همچنان جزو 15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی است.

6. لری پیج - Larry Page

شاید لری پیج دیگر مدیرعامل گوگل نباشد، اما پس از خروج از شرکت غول جستجوگر های دنیا، ثروت خود را از دست نداد. بنیانگذار این شرکت نیز گزینه بعدی این فهرست است. جای تعجب نیست که مؤسس گوگل شما را در رأس شرکتش قرار دهد و با توجه به تسلط پایداری موتور جستجو، اپلیکیشن ها و خدمات مختلف آن در دنیای مدرن، شما را به ثروت 50.9 میلیارد دلاری نرساند.

7. سرگئی برین - Sergey Brin

با توجه به همکاری و مشارکت طولانی برین و پیج، انتظار هم نمی رفت که این دو با فاصله از یکدیگر در این فهرست قرار داشته باشند. او با کسب ثروت 49.1 میلیارد دلاری به تازگی از کرسی ریاست شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) کنار رفته است. او و پیج هر دو از سمت ریاست شرکتی که روزی آن را تأسیس نموده اند، فاصله گرفته اند؛ اما این بدان معنا نیست که دیگر هیچ مراوده ای با گوگل ندارند.

8. جک ما - Jack Ma

علی بابا (Alibaba)، نام یکی از بزرگ ترین فروشگاه های آنلاین در دنیا است که می تواند آمازون را با آن عظمت به چابش بکشد. جک ما بنیانگذار این شرکت بوده و صاحب ثروتی بالغ بر 38.8 میلیارد دلار است.

9. ما هواتنگ - Ma Huateng

راه اندازی امپراطوری بازی های آنلاین تنسنت (Tensent) در چین کار آسوده ای نبود و ما هواتنگ پیروز شد با تمام این چالش ها، این پلتفرم را راه اندازی نموده و تا به امروز مدیرعامل آن باقی بماند. او سرمایه 38.1 میلیارد دلاری را از ارائه خدمات بازی های چندنفره آنلاین، خدمات شبکه های اجتماعی، رسانه های گروهی و تجارت الکترونیک کسب نموده است.

10. مکنزی بزوس - MacKenzie Bezos

طلاق دریافت از جف بزوس هم می تواند یک سرمایه گذاری واقعی باشد! آن با سرمایه 36 میلیارد دلاری بزوس را ترک کرد و همه این ها حاصل از درآمد همان شرکت های فناوری است که شوهر سابق مکنزی صاحب آن ها بوده است. او متعهد شده که بخش بزرگی از سرمایه خود را در همین حوزه به بازی بگیرد، اما در حال حاضر او بیشتر مشغول نویسندگی است.

11. مایکل دل - Michael Dell

احتمالاً نمی دانستید اسم کامپیوتر های دل برگرفته از بنیانگذار این شرکت، مایکل دل است. اکنون او دارای سرمایه ای بالغ بر 22.9 میلیارد دلار است. شاید تجارت اصلی او در حال حاضر کم رونق شده باشد، اما بعید است که او به همین زودی ها بخواهد سرمایه هایش را از دست دهد.

12. ویلیام دینگ لی - William Ding Lei

نت ایز (NetEase) یکی دیگر از غول های گیمینگ چینی است که دینگ لی با سرمایه 17 میلیارد دلاری در رأس آن قرار گرفته است و در طول این مدت پله های ترقی را به خوبی پیموده است. او می تواند یکی از نام های بزرگ آینده دنیای تکنولوژی باشد.

13. کولین هوانگ ژنگ - Colin Huang Zheng

هوانگ، بنیانگذار و مدیرعامل پیندودو، یک سایت تجارت الکترونیک در حال رشد چینی است که باعث شده او در فهرست 15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی جای گیرد. هوانگ درحالی که هنوز به سن 40 سالگی نرسیده، پیروز به کسب ثروت 16.5 میلیارد دلاری شده است.

14. لورن پاول جابز - Laurene Powell Jobs

بعد از درگذشت استیو جابز، لورن پاول صاحب سرمایه بزرگ او شد و همچنان بعد از گذشت چندین سال، با 16.4 میلیارد دلار همچنان جزو فهرست ثروتمندترین افراد فعال در حوزه فناوری است. پاول اکنون مدیر اجرایی سازمان امرسون کالکتیو است.

15. ژانگ ییمینگ - Zhang Yiming

اپلیکیشن TikTok سال گذشته ورود انفجاری به صحنه داشت که باعث شده مدیرعامل آن، ژانگ ییمینگ به سرمایه 16.2 میلیارد دلاری دست پیدا کند. این یعنی 16 دلار بابت هر بار دانلود اپلیکیشن TikTok توسط کاربران!

منبع:pocket-lint

منبع: برترین ها

به "15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی در سال 2020 را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 فرد ثروتمند دنیای تکنولوژی در سال 2020 را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید