تاریخ سازی دختران وزنه برداری، ایران سوم جهان شد

به گزارش دانلود باران، تیم وزنه برداری دختران نوجوان ایران، اولین حضور بین المللی خود را عربستان تجربه کرد که با کسب اولین مدال های تاریخی بانوان همراه شد.

تاریخ سازی دختران وزنه برداری، ایران سوم جهان شد

به گزارش دانلود باران، دختران نوجوان تیم وزنه برداری کشورمان در اولین تجربه حضور در رقابت های جهانی، با کسب دو مدال نقره و دو برنز و مجموع 393 امتیاز، در رده سوم جهان قرار گرفتند.

در این دوره از مسابقات که از 12 تا 20 مهرماه در شهر جده عربستان برگزار شد، تیم نوجوانان ایران، اولین حضور بین المللی خود را تجربه کرد که با کسب اولین مدال های تاریخی بانوان همراه شد.

غزاله حسینی، وزنه برداری بود که با کسب مدال برنز در حرکت دو ضرب دسته 59 کیلوگرم، نخستین مدال را برای کاروان بانوان ایران کسب کرد. در واقع، این ملی پوش کشورمان چراغ افتخارآفرینی را برای کشورمان روشن کرد.

روز دوشنبه 19 مهرماه هم یکتا جمالی به سه مدال دست یافت. وی در بهترین حرکت یک ضرب خود با مهار وزنه 90 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. جمالی مدال نقره خود را با مهار وزنه 115 کیلوگرم مسجل کرد و با مجموع 205 کیلوگرم، روی سکوی دومی جهان ایستاد و مدال نقره را برگردن آویخت.

با توجه به نتایج ملی پوشان اعزامی کشورمان به جده، تیم ملی ایران روی سکوی سوم بانوان جهان ایستاد. آمریکا و روسیه هم اول و دوم شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاریخ سازی دختران وزنه برداری، ایران سوم جهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ سازی دختران وزنه برداری، ایران سوم جهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید