ضرغامی: شرایط زباله در جاده ها و شمال کشور اسفبار است

به گزارش دانلود باران، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شرایط زباله در جاده های کشور و به ویژه در شهر های شمالی اسفبار است.

ضرغامی: شرایط زباله در جاده ها و شمال کشور اسفبار است

به گزارش ایسنا؛ عزت الله ضرغامی در توئیتر به گزارشی که در هیأت دولت درباره شرایط اسفبار زباله در جاده ها و به ویژه شهر های شمالی کشور داده است، اشاره کرد و نوشت: رییس جمهور درباره اولویت پسماند که هم موجب نارضایتی گردشگران و هم مردم منطقه شده است، دستورات اکیدی صادر کردند.

او همچنین در ویدئویی که در این باره منتشر کرده به حاشیه رودخانه ای که با زباله پوشیده شده است، اشاره می کند و می گوید: اینجا زباله دانی است، جز میکروب و آلودگی بصری هیچ چیز دیگری نیست.

چندی پیش نیز شهردار تنکابن در استان مازندران با انتشار تصویری از حجم زیاد زباله هایی که در تعطیلات نوروز جمع آوری شده است، نوشته بود: میانگین زباله در روز های عادی سال، حداکثر 120 تن در روز است، اما در روز یکم فروردین این حجم به 183 تن، در روز دوم به 206 تن و در روز سوم فروردین به 212 تن رسیده است.

محمدابراهیم لاریجانی که از مدیران سابق گردشگری بوده، در مقام شهردار یکی از شهر های استان پرمسافر مازندران، یادآوری کرده است: این که گفته می شود باید به گردشگری روی بیاوریم و از منابع آن بهره مند شویم، به این دلیل است که الان هزینه های ورود گردشگران را می پردازیم، بی آنکه درآمدهایش را کسب کنیم؛ بنابراین چاره ای نداریم که گردشگری را یاد بگیریم و از آن منفعت ببریم.

گزارش ها و آمار های قدیمی تر حاکی از این است که فقط در استان مازنداران روزانه حدود 3 هزار تن و در روز های اوج مسافرت حدود 7 هزار تن زباله تولید و جمع آوری شده است. در سال 1399 گزارش شد فقط در استان مازندران نزدیک به 30 کوه زباله وجود دارد که تنها در منطقه سوادکوه، چهار کوه زباله در دل جنگل ها، کناره نهر ها و در کوهستان ها وجود دارد.

منبع: فرارو

به "ضرغامی: شرایط زباله در جاده ها و شمال کشور اسفبار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرغامی: شرایط زباله در جاده ها و شمال کشور اسفبار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید