نگاهی به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی کشور به استان اصفهان

به گزارش دانلود باران، ایسنا/ این خبر پیرامون نگاهی به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی کشور به استان اصفهان برای شما نگارش شده است.

نگاهی به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی کشور به استان اصفهان

این سفر بدون حضور دانلود باران اصفهان و طرح سوال از وزیر انجام شد؛ از این رو آنچه در متن پیش رو استفاده شده، براساس اخبار منتشر شده روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان اصفهان از این سفر است.

این اداره شب قبل از سفر عزت الله ضرغامی و از قول علیرضا ایزدی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان اصفهان چنین نوشت که با توجه به هماهنگی های نهایی اجرا شده، مهندس عزت الله ضرغامی به استان اصفهان سفر می نماید و ادامه داد: بازدید از جاذبه های تاریخی شهرستان کویری نائین به عنوان دروازه کویر مرکزی ایران و بعلاوه ملاقات با فعالان میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی این شهرستان و بعلاوه بحث و آنالیز در مورد تغییر کاربری کارخانه بزرگ ریسباف به عنوان موزه بزرگ اصفهان از جمله برنامه های سفر وزیر به اصفهان است.

نخستین خبر بعد از ورود وزیر میراث فرهنگی به استان اصفهان تأیید میکرد که ضرغامی در اولین مرحله از سفر خود، به شهرستان نائین در محور شرق استان اصفهان به عنوان دروازه کویر مرکزی ایران خواهد رفت.

در این خصوص روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان توضیح داد: عزت الله ضرغامی در مسیر حرکت به سمت نائین، ضمن زیارت امامزاده قاسم (ع) و آنالیز شرایط بنای تاریخی این مجموعه تاریخی و مذهبی، از سرویس های بهداشتی این مجموعه نیز بازدید کرد و ضمن ابراز خرسندی از نظافت این مجموعه، خواستار تشویق تولیت این آستان مقدس شد.

عزت الله ضرغامی در ادامه چنین بیان نمود که یکی از مهمترین ویژگی های خدمات رسانی به توریستان، خدمات رسانی در حوزه بهداشت و سلامت است. لذا در این بازدید متوجه شدم که کاستی هایی در بخش هایی از خدمات رسانی به توریستان خصوصاً سرویس های بهداشتی وجود دارد. با این وصف با هماهنگی این وزارتخانه، اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان اصفهان، اداره کل راهداری و دیگر ارگان های استان و شهرستان کوشش می کنیم تا این نواقص با هدف خدمات رسانی هرچه بهتر به توریستان برطرف گردد.

اما روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان در ادامه توضیح سفر عزت الله ضرغامی به شهرستان نائین ضمن اشاره به اینکه وزیر در این سفر از تأسیسات بین راهی شرق استان اصفهان بازدید کرد و در ابتدای ورود به شهر تاریخی نائین، با حضور در امامزاده سلطان علی(ع) ضمن ادای احترام به این امامزاده و بازدید از بنای تاریخی آن، با حضور در گلزار شهدای نائین که در صحن بزرگ این امامزاده قرار داشت، به مقام شامخ شهیدان این شهر ادای احترام کرد، چنین توضیح داد:

وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در دومین مرحله از سفرش به شهرستان نائین و در بازدید از کاروانسرای بلاباد، توسعه سرمایه گذاری را ضامن توسعه توریستی در محور شرق اصفهان مطرح نمود. عزت الله ضرغامی در حاشیه این بازدید بیان نمود که امروز بیش از هر زمان دیگر به حمایت از سرمایه گذاران به منظور توسعه توریستی در شرق اصفهان نیازمندیم. در حال حاضر این کاروانسرا با ظرفیت اقامت 60 نفر توریست با پیشینه تاریخی 400 ساله به وسیله بخش خصوصی در حال احیاست، لذا کوشش می کنیم تا با جلب همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و بعلاوه ارائه تسهیلات وام تبصره 18 از بخش خصوصی حمایت کنیم.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان اصفهان بعلاوه گزارش داد که وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی از محورهای تاریخی محلات هفت گانه شهر نائین بازدید و ضمن مصاحبه با سرمایه گذاران و مردم منطقه، از بافت تاریخی، حسینیه ها و مساجد تاریخی این محور بازدید کرد.

عزت الله ضرغامی سپس به سمت مبارکه حرکت کرد و بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان، از جاذبه های تاریخی و توریستی شهرهای دیزیچه، طالخونچه و مبارکه از جمله ارگ نهجیر، غارهای تاریخی، کوه قلعه بزی و مجتمع بزرگ توریستی و کشاورزی کاریز بازدید کرد که در این بازدید مهران زینلیان، معاون امور استانداری اصفهان نیز او را همراهی کرد. بعلاوه سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان نیز در حاشیه شورای اداری استان که در شهرستان مبارکه برگزار شده بود، با وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی ملاقات و گفت و گو کرد.

لازم به ذکر است که پیش تر از سوی روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و توریستی استان اصفهان اعلام شده بود که بحث و آنالیز در مورد تغییر کاربری کارخانه ریسباف به عنون موزه بزرگ اصفهان و بعلاوه حضور در جلفای اصفهان و ملاقات با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان از دیگر برنامه های عزت الله ضرغامی در این سفر خواهد بود که البته ممکن نشد و وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بعد از سفر به مبارکه برای بازگشت به تهران راهی فرودگاه شد.

منبع: همگردی

به "نگاهی به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی کشور به استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی کشور به استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید