مستند ایرانی به جشنواره ایدفا دعوت شد

به گزارش دانلود باران، مستند کوتاه مجموعا ساخته محمدرضا فرزاد در سی و پنجمین جشنواره بین المللی مستند آمستردام (ایدفا) به نمایش گذاشته می شود.

مستند ایرانی به جشنواره ایدفا دعوت شد

به گزارش دانلود باران، جشنواره بین المللی مستند آمستردام بخشی از فهرست فیلم های حاضر در بخش های مستند کوتاه، مستند جوانان، اساتید و بهترین های جشنواره ها را گفت و مستند کوتاه 15 دقیقه ای مجموعا به عنوان محصول مشترک ایران و لهستان ساخته محمدرضا فرزاد در بخش بهترین های جشنواره ها (Best of Fests) به نمایش گذاشته می شود.

  • ایران، پیروز ترین کشور 10 سال اخیر در اسکار بین المللی
  • فیلم نوید محمدزاده مشتری خارجی پیدا کرد

این فیلم کوتاه روایتی شاعرانه است که به دقت از روی کلیپ های ویدیوهای خانگی 8 میلی متری ایرانی از روزهای گذشته ساخته شده است. مستند مجموعا پیش از این در بخش Forum Expanded جشنواره برلین رونمایی شده بود.

بخش اساتید (Masters) جشنواره بین المللی مستند آمستردام امسال میزبان نخستین نمایش بین المللی مستند بحران شخصیت: تنها یک شب ساخته مارتین اسکورسیزی و دیوید تدشی، نخستین مستند آرشیو محور ساخته جیانفرانکو رُزی با عنوان در ویاجو، ساخته نو روث بکرمن با عنوان ماتزنباخر و کشور خیالی من به کارگردانی مستندساز شیلیایی پاتریسیو گوسمان خواهد بود.

دیگر فیلم های حاضر در جشنواره مستند ایدفا 2022 به زودی اعلام می شود.

سی و پنجمین جشنواره بین المللی مستند آمستردام (ایدفا) از تاریخ 9 تا 20 نوامبر (18 تا 29 آبان) در کشور هلند برگزار می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "مستند ایرانی به جشنواره ایدفا دعوت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستند ایرانی به جشنواره ایدفا دعوت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید