دعوت از 3 مستند ایرانی برای ایدفا 2020

به گزارش دانلود باران، تهران (پانا)-جشنواره بین المللی مستند آمستردام (ایدفا)، سه مستند ایرانی را در برنامه نمایش دوره جدید خود قرار داد.

دعوت از 3 مستند ایرانی برای ایدفا 2020

به گزارش ایسنا، مستند شادگان ساخته آکو سالمی نماینده سینمای ایران در بخش فیلم های کودک و نوجوان این رویداد معتبر مستند است و برف می نامد ساخته مرجان خسروی در بخش فیلم های مستند دانشحویی و الناز عزیز ساخته مانیا اکبری و محصول مشترک ایران، انگلستان و کانادا نیز در بخش غیر رقابتی فرانتلایت این رویداد به روی پرده می فرایند.

پیش از این حضور مستند هنر زندگی در خطر ساخته مینا کشاورز و محصول ایران و آلمان در بخش بهترین های جشنواره ها حضورش در این رویداد سینمایی قطعی شده بود و در چند روز آینده اسامی فیلم های بلند و نیمه بلند اعلام خواهد شد.

سی و سومین جشنواره فیلم مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان یکی از مهمترین جشنواره های سینمای مستند از تاریخ 16 نوامبر تا 6 دسامبر (26 آبان تا 16 آذر) به صورت ترکیبی از نمایش های آنلاین و حضوری در کشور هلند برگزار می شود.

سال گذشته فیلم سایه های بی خورشید ساخته مهرداد اسکویی پیروز به کسب جابزه بهترین کارگردانی جشنواره مستند ایدفا شد و فیلم کوتاه آشو از جعفر نجفی در بخش کودک جشنواره به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و مستند خلاف عقربه های ساعت ساخته جلال وفایی در بخش بهترین فیلم نیمه بلند (میان مدت) به عنوان بهترین فیلم شناخته شد تا سالی درخشان برای سینمای ایران در این رویداد سینمایی مستند ثبت شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دعوت از 3 مستند ایرانی برای ایدفا 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 3 مستند ایرانی برای ایدفا 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید