پاراتور بزرگ نابینایان کشور در خوزستان برگزار می شود

به گزارش دانلود باران، دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان از برنامه ریزی و برگزاری پاراتور بزرگ نابینایان کشور به میزبانی این استان خبر داد.

پاراتور بزرگ نابینایان کشور در خوزستان برگزار می شود

به گزارش دانلود باران، براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، علی خرازی در این باره گفت: گردشگری نابینایان یکی از چالش برانگیزترین و در عین حال شیرین ترین بخش های گردشگری دسترس پذیر است که باتوجه به این موضوع، از سال 1395 طرح پاراتورهای نابینایان با همکاری بخش های مختلف خدمات گردشگری خوزستان و اجرای راهنمایان عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان در قالب کار گروهی، آغاز شد.

دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان اضافه نمود: اجرای پاراتور چهارم به مدت دو روز و یک شب اقامت در سال گذشته یکی از کامل ترین اجراهای این حوزه در کشور بود که همه بخش های گردشگری مانند اقامت، صنایع دستی، خرید، گشت، تفریح و... با زیرساخت های لازم برای گردشگران نابینا براساس استانداردهای گردشگری دسترس پذیر در برنامه گنجانده شد.

او ادامه داد: پس از برگزاری چهار پاراتور نابینایان در استان طی سال های گذشته، با همکاری اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و معاونت گردشگری این اداره کل، اکنون زمینه میزبانی پاراتور نابینایان کشور در خوزستان به مدت سه روز و دو شب اقامت از 24 تا 26 آبان امسال و امکان ثبت نام نابینایان از سراسر کشور فرآهم شده است.

خرازی که عضو شبکه گردشگری دسترس پذیر اروپا (ENAT) نیز است با اشاره به موضوع اهمیت آموزش راهنمایان و بخش های خدمات گردشگری برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران نابینا و همچنین حضور مشاوران تاریخی و مدیریت گردشگری، مشاور پزشکی و کارشناس حوزه نابینایان در اجرای پاراتور، خاطرنشان کرد: آموزش مهمترین بخش از گردشگری دسترس پذیر است که برای هر برنامه آموزش های لازم به راهنمایان و نیروهای بخش خدمات گردشگری داده شده است و به طور قطع برای پاراتور بزرگ نابینایان کشور به میزبانی استان خوزستان، آموزش جزءِ جدایی ناپذیر این برنامه خواهد بود.

او با اشاره به مکان های مورد بازدید این پاراتور در آبان ماه گفت: موزه هفت تپه، محوطه جهانی چغازنبیل و جاذبه های شهر جهانی شوشتر، مکان های بازدید پاراتور نابینایان هستند و اقامت در شهر شوشتر به مدت دو شب است.

طراح و مجری گشت های نابینایان مطرح نمود: باوجود تجربه از اجراهای پیشین، از هم اکنون بررسی های میدانی و بازدید از محوطه های موردنظر، اقامتگاه و رستوران ها آغاز شده تا امکانات و زیرساخت ها به روزرسانی شوند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این گشت می توانند با شماره همراه 09371066967 تماس بگیرند.

منبع: دنیای سفر

به "پاراتور بزرگ نابینایان کشور در خوزستان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاراتور بزرگ نابینایان کشور در خوزستان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید