آمریکا: واردات سوخت از ایران مشکل ونزوئلا را کم نمی کند

به گزارش دانلود باران، فارس نوشت: رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شده اقدام ونزوئلا در وارد کردن سوخت از ایران از مسائل این کشور کم نخواهد کرد.

آمریکا: واردات سوخت از ایران مشکل ونزوئلا را کم نمی کند

او در توئیتر با تکرار ادعاها علیه دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا نوشت: واردات بنزین ایران اقدامی مأیوسانه از سوی رژیم فاسد و غیرقانونی مادورو است.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه نوشت است: این اقدام کمبودهای مزمن سوخت در ونزوئلا را از بین نخواهد برد و رنج تحمیل شده توسط مادورو بر مردمی که زمانی مرفه بودند را تسکین نخواهد داد.

یک سخنگوی پنتاگون روز گذشته (پنجشنبه) گفت اطلاعی از وجود برنامه هایی توسط آمریکا برای توقیف یا بازرسی نفت کش های ایران در جهت حرکت به سمت ونزوئلا ندارد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت صادرات نفت توسط ایران به ونزوئلا آشکارا نقض تحریم های بین المللی علیه هر دو کشور است اما او در حال حاضر اطلاعی از هیچ برنامه یا عملیات نظامی برای جلوگیری از این صادرات ندارد.

یک روز قبل تر حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا با دفاع از محموله پنج تانکر حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا تأکید کرد که دو کشور حق دارند که به صورت آزادانه با یکدیگر تجارت نمایند.

پایگاه خبری تله مترو گزارش کرد، در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر تهدید مقام های دولت آمریکا به ایجاد مزاحمت برای تانکرهای حامل سوخت ایران به مقصد ونزوئلا، سلطانی تأکید کرد که کنوانسیون های بین المللی از روابط رو به رشد دو کشور ونزوئلا و ایران که هم اکنون تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، محافظت می نماید.

وی در جمع دانلود باران در سفارت ایران در کاراکاس گفت: روابط میان ایران و ونزوئلا تهدیدی برای هیچ کس محسوب نمی گردد و برای هیچ کس خطری به همراه ندارد.

اظهارات سلطانی در شرایطی مطرح شده است که شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه هفته جاری با انتشار پیامی در صفحه توییتر بر ادامه سیاست فشار حداکثری به دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد و نوشت: کمپین فشار حداکثری ما که شامل تحریم های مالی و مالی می گردد، تا زمان خاتمه رژیم ظالمانه مادورو ادامه دارد.

از طرف دیگر، نماینده ونزوئلا در سازمان ملل گفت که واشنگتن تهدید نموده که علیه پنج تانکر حامل بنزین در جهت خود به ونزوئلا از زور استفاده خواهد نمود.

وی در ادامه گفت که تهدید آمریکا علیه تانکرهای ایرانی نقض آزادی تجارت و دریانوردی است.

سفیر ایران بار دیگر اتهامات مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا علیه شرکت هواپیمایی ماهان ایر مبنی بر انتقال طلای ونزوئلا به ایران را رد کرد.

سلطانی توضیح داد که مایک پامپئو با جعل اخبار کوشش می نماید توافقات تجاری دوجانبه میان ونزوئلا و ایران را تضعیف کند.

وی با بی اهمیت شمردن تحریم های آمریکا گفت: آنها می توانند هر آنکس را که می خواهند تحریم نمایند، ایران اقدامات خود را پیش خواهد برد.

پیش از این مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با متهم کردن هواپیمایی ماهان به تروریسم و اشاعه سلاح های کشتار جمعی مدعی شده بود که هواپیمایی ماهان عامل گسترش بیماری کروناست و از کشورهای دیگر خواسته بود از ورود هواپیمایی ماهان به کشورهایشان خودداری نمایند. مقامات آمریکا تا به امروز بارها در مورد کرونا، به چین هم اتهام زنی نموده اند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "آمریکا: واردات سوخت از ایران مشکل ونزوئلا را کم نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: واردات سوخت از ایران مشکل ونزوئلا را کم نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید