کمک پزشکی 2 و نیم میلیارد ینی ژاپن به ایران برای مقابله با کر ونا

به گزارش دانلود باران، سفارت ایران در توکیو از کمک پزشکی 2 و نیم میلیارد ینی ژاپن به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.

کمک پزشکی 2 و نیم میلیارد ینی ژاپن به ایران برای مقابله با کر ونا

به گزارش گروه بین الملل دانلود باران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو در پیامی در صفحه توئیتر این سفارتخانه به تصمیم دولت ژاپن برای حمایت از ایران در پی شیوع ویروس کرونا اشاره و بر ضرورت همبستگی جهانی برای کنترل کامل شیوع این ویروس جدید تاکید کرده است.

این سفارتخانه از تصمیم دولت ژاپن برای کمک پزشکی به میزان 2 و نیم میلیارد ین (واحد پول ژاپن) به ایران و حمایت این کشور در راستای کنترل شیوع کرونا قدردانی کرده است.

به گزارش فارس، پیش از این کمک هایی از سوی چین و روسیه و چند کشور اروپایی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان برای ایران ارسال شده است.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (جمعه) نیز در تشریح اقدامات وزارت خارجه در پی شیوع کرونا و ارسال کمک های خارجی بیان نمود: در این ارتباط کمک های دولتی و مردمی زیر تا به امروز از چین دریافت و با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان به صورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است:

1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا

2- حدود 2 میلیون و 400 هزار ماسک

3- حدود 130 هزار لباس ایزوله

4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور

5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج

6- حدود 13 هزار عینک محافظ

7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ

8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

موسوی یادآور شد: فرایند ادامه دریافت کمک های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز کمک های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع کمک ها بسته بندی شده و منتظر پرواز های بعدی برای انتقال به ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کمک پزشکی 2 و نیم میلیارد ینی ژاپن به ایران برای مقابله با کر ونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک پزشکی 2 و نیم میلیارد ینی ژاپن به ایران برای مقابله با کر ونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید