مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو از پژو پارس LX سبقت گرفت

به گزارش دانلود باران، مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو از پژو پارس LX در بازار خودرو گران تر شده است. قیمت انواع خودروهای پرتقاضا و پرتیراژ داخلی در چهار ماهه ابتدای سال رو به افزایش گذاشته است. و نکته قابل توجه این که بعضی خودروهایی که ظاهرا تمایل بیشتری به خرید آنها وجود دارد مثل پژو پارس LX در گرانی و افزایش قیمت، از مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو یعنی سمند ال ایکس جا مانده اند.

مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو از پژو پارس LX سبقت گرفت

دانلود باران - رصد بازار خودرو نشان می دهد قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در چهارماه اخیر فرایند افزایشی طی نموده است. تقاضا برای این خودروها را فروش های فوق العاده دو شرکت ایران خودرو و سایپا به خوبی قابل تحلیل است و برای مثال در فروش های فوق العاده تقاضا برای پژو پارس معمولا چند برابر سمند ال ایکس است.

نکته جالب این که در بازار خودرو، سمند رشد قیمت بیشتری از پژو پارس داشته به صورتی که سمند طی 4 ماه اخیر بیش از 12 درصد گران شده و پژو پارس سال حدود 9 درصد گران شده است.

گرانی 15 میلیونی پژو 206 تیپ 2

این روزها در روزهای پایانی تیرماه پژو 206 تیپ2 با قیمتی حول حوش 217 میلیون تومان در بازار حضور دارد. متقاضیان این محصول ابتدای امسال می توانستند آن را با پرداخت 203 میلیون تومان در اختیار بگیرند بنابراین قیمت این محصول طی مدت زمانی که از امسال سپری شده رشدی حول و حوش 7 درصدی را به خود دیده است.

تیپ5 این خودرو هم که از ابتدای امسال فراوریش در خطوط فراوری ایران خودرو متوقف شده هم در بازه زمانی یاد شده همپای تیپ2 این خودرو رشد قیمت را تجربه نموده است. پژو 206 تیپ5 در فروردین ماه با قیمت 252 میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت اما در چهارمین ماه از امسال برای خرید این خودرو باید حدود 272 میلیون تومان نقدینگی داشت.

سمند LX به 213 میلیون تومان رسید!

مدل صندوق دار 206 هم رشدی حول حوش 5/ 5 درصدی را از فروردین تا تیر در کارنامه خود ثبت نموده است. سمند LX به اسم مقرون به صرفه ترین محصول حاضر در گروه سمند از ابتدای سال تا اکنون رشدی حدود 12 درصدی را به خود دیده است. سمند LX در فروردین ماه از سوی فروشندگان با قیمت 190 میلیون تومان به بازار عرضه شد اما این خودرو در تیرماه با یک رشد 23 میلیون تومانی قیمتش به 213 میلیون تومان رسید.

پارس LX هم مانند سمند قیمتش در بازه زمانی مورد محاسبه 23 میلیون گران شد. این اندازه رشد قیمت باعث شده تا قیمت پژو پارس LX در بازار 9 درصد رشد کند. دنای معمولی اما بیشترین رشد را به خود دیده است. این محصول پرطرفدار ایران خودرو در اولین ماه از امسال با قیمت 255 میلیون تومان در دسترس خریداران قرار داشت اما در اولین ماه از فصل تابستان با یک رشد حول و حوش 5/ 13 درصدی با قیمت 290 میلیون تومان در بازار معامله می گردد. تیبا صندوق دار و تیبا دو هم در تیرماه به نسبت فروردین ماه 1400 به ترتیب رشد 5/ 5 درصدی و 2/ 5 درصدی را به خود دیده اند.

منبع: بیت ران

به "مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو از پژو پارس LX سبقت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرون به صرفه ترین محصول ایران خودرو از پژو پارس LX سبقت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید