مقایسه پژو پارس با سمند و دنا و پژو 405

به گزارش دانلود باران، پژو پارس خودرویی است که در شش نسخه فراوری شده و در محصولات خود نیز از موتورهای TU5، XU7J4P/L4 و XUM استفاده می نماید. حجم موتورهای به کاررفته در این خودرو از 1587 سی سی آغاز می گردد و به 2000 سی سی هم می رسد. در رده قیمتی این خودرو در حوزه سدان های خانوادگی، معمولاً پژو پارس را با خودروهایی همانند دنا مقایسه می نمایند. پس بد نیست در این مطلب با ما همراه باشید تا نگاهی به مقایسه پژو پارس با سمند و دنا و پژو 405 داشته باشیم.

مقایسه پژو پارس با سمند و دنا و پژو 405

مقایسه پژو پارس با پژو 405

کابین پژو پارس شاید جز در آپشن هایی که افزوده شده و نیز داشبوردهایی که در مدل های جدیدتر به روزتر شده، تفاوت چندانی با پژو 405 نداشته باشد.

بعلاوه، پژو پارس از نظر فنی، دارای فرمان پذیری بهتر است. موتور به کار رفته در این نسخه 4 سیلندر خطی در حجم 1761 سی سی است که البته به دو نوع معمولی و 16 سوپاپ تقسیم می شود. ترکیب این موتورها و امکانات دیگر در نسخه های مختلف، چند نسخه از یک مدل را ایجاد نموده که البته در کلیت برابرند و اگر تفاوتی هم هست، به همین تفاوت در موتور و وزن خودرو و … برمی شود.

شاید بد نباشد که برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب مقایسه پژو 405 با خودروهای هم رده را هم مطالعه کنید.

تصویری از نمای پشتی پژو پارس

مقایسه پژو پارس با دنا

پیش از مقایسه پژو پارس با دنا باید گفت که هم دنا و هم پژو پارس از خطوط فراوری ایران خودرو بیرون می آیند، پس طبیعی است که شباهت های زیادی به هم داشته باشند.

از نظر طراحی، ظاهر اسپرت تر و طراحی مجذوب کننده تر دنا ممکن است مخاطب بیش تری داشته باشد و بیننده را سریع تر جذب کند. از نظر تجهیزات داخل کابین نیز شرایط دنا به علت وجود امکاناتی چون نمایش گر 7 اینچی، سیستم تصویری، دوربین دید عقب در دنا پلاس و کروز کنترل بهتر است.

با این حال، از نظر فنی نیز پیشرانه استفاده شده در پژو پارس یکی از فزونین های خودروهای داخلی است، البته پیشرانه دنا کم مصرف تر و جدیدتر است، اما در کل موتور استفاده شده در پژو پارس کارکرد بهتری دارد و شرایط قطعات و نگه داری از آن نیز بهتر است. به لحاظ ظاهری و تجهیزات غیر فنی، دنا شرایط بهتری دارد، اما به لحاظ فنی و عملکرد موتور و دسترسی آسان به قطعات، باید اولویت را به پژو پارس بدهیم.

هر چند در آخر پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر، مطلب مقایسه دنا با خودروهای هم رده را هم مطالعه کنید.

مقایسه پژو پارس با سمند

مقایسه سمند و پارس کاملا طبیعی است. در حوزه خودروهای سدان، برند سمند هم جزو برندهای قابل توجه و پر استفاده است. بعلاوه هر دو خودرو دارای نسخه های مختلفی هستند. مثلاً شما می توانید به مقایسه پژو پارس LX و سمند سورن ELX فکر کنید، که از نظر امکانات و شرایط فراوری شبیه به هم هستند.

البته گروهی از مشتریان در مقایسه سمند و پارس، سمند را به علت فیس لیفت بودن ترجیح می دهند. نکته جالب این که هر دو خودرو را به علت تعیینه های فنی و جادار بودن می توانیم خودروهای خارج شهری بدانیم. از طرف دیگر، سمند سورن ELX به خاطر چراغ های LED و سپر جالبی که دارد، مشتری پسندتر است.

با مقایسه پژو پارس با سمند به لحاظ جادار بودن نیز باید امتیاز را به سمند سورن ELX بدهیم. سیستم ترمز و فرمان دو خودرو هم شباهت های زیادی به هم دارد. در بحث تعیینه های فنی، شرایط موتور به کاررفته در سمند سورن بهتر است، ولی پژو پارس به خاطر وزنش می تواند شتاب سریع تری بگیرد و از قدرت فراوری شده پیشرانه خود بهتر استفاده کند، البته همین وزن زیاد باعث می شود در سربالایی ها، کمی شرایط فنی خودرو و کشش آن با مشکل روبه رو شود و کارکرد لازم را نداشته باشد.

در نهایت با مقایسه پژو پارس با سمند باید گفت که هر دو خودرو محصول یک کارخانه هستند و هر یک در بخش هایی فزونی دارند هرچند که کلیت هر دو خودرو به هم شباهت دارد.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقایسه سمند با خودروهای هم رده را هم مطالعه کنید.

نمای کناری پژو پارس

مقایسه با پژو 206 سدان

در سرانجام، نوبت به مقایسه با پژو 206 می رسد. پژو پارس و پژو 206 سدان یا صندوق دار از یک برند و محصول مشترک پژو و ایران خودرو هستند، پس طبیعی است که اشتراک زیادی داشته باشند. پژو 206 سدان نیز جزو خودروهای سدان خانوادگی پرمصرف این روزهاست.

از لحاظ طراحی ظاهری، تعیین است پژو 206 سدان شرایط بهتری دارد. طراحی هر دو به گذشته برمی شود، و با وجود این که تغییراتی را هم در شرایط ظاهری پژو پارس دیده ایم، باز هم پژو 206 سدان شرایط بهتری دارد.

از نظر طراحی کابین نیز شرایط و هارمونی پژو 206 سدان بهتر است، هرچند این ایراد را به آن وارد می دانند که از پلاستیک کم کیفیت استفاده می نماید. به لحاظ جادار بودن نیز قطعاً کفه ترازوی پژو پارس سنگین تر است. آپشن های دو خودرو نیز شباهت های زیادی به هم دارند.

با مقایسه با پژو 206 باید گفت که موتور اصلی پژو 206 سدان، همان موتور معروف TU5 است و موتور به کاررفته در پژو پارس، علاوه بر TU5، موتور XU7JP/L3 هم هست. روی کاغذ شرایط موتور پژو 206 سدان باید بهتر باشد، هرچند به علت پایین بودن گشتاور و ناهماهنگی موتور و جعبه دنده شرایط تغییر نموده و موتور به کاررفته در پژو پارس کارکرد بهتری دارد. بد نیست برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب مقایسه پژو 206 صندوقدار با خودروهای هم رده را هم مطالعه کنید.

امیدواریم که این مقایسه توانسته باشد اطلاعات مفیدی از پژو پارس و ارزش خرید آن در اختیارتان قرار دهد. شما می توانید با مراجعه به سایت دانلود باران از آخرین قیمت خرید و فروش پژو پارس آگاه شوید.

منبع: بلاگ دیوار

به "مقایسه پژو پارس با سمند و دنا و پژو 405" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه پژو پارس با سمند و دنا و پژو 405"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید