اسرار لوازم خانگی پرفروش در بازار ایران

به گزارش دانلود باران، خرید تلویزیون مناسب در حال حاضر بین پنج تا 10 میلیون تومان هزینه طلب می نماید. در بازار یخچال فریزر تقریبا نمی توانید با بودجه کمتر از 25 میلیون تومان ساید بای ساید خریداری کنید. دو ساید بای ساید پرفروش فراوری شده توسط جی پلاس تنها از نظر ظاهری ساید بای ساید هستند و حتی از یخ ساز اتوماتیک و آبسردکن اتومات بهره ای نبرده اند. در بازار ماشین های لباسشویی خرید یک مدل تمام اتومات حداقل هفت میلیون تومان پول لازم دارد. برای خرید یک مدل اتومات با دیگ هشت کیلویی باید حدود 11 میلیون تومان پول بدهید. در بازار ماشین های ظرفشویی بالاخره شاهد انتقال تکنولوژی هستیم؛ هرچند در حد مونتاژ. ظرفشویی های فراوری شده توسط برند های داخلی بالای 13 میلیون تومان قیمت دارند. این گزارش یاری می نماید شناخت بیشتر از قیمت ها و شرایط بازار لوازم خانگی داشته باشید.

اسرار لوازم خانگی پرفروش در بازار ایران

پرفروش ترین تلویزیو ن ها؛ پنچ تا 10 میلیون

تلویزیون های سایز 43 اینچی به محبوب ترین گزینه ها تبدیل شده اند و ایکس ویژن، جی پلاس، دوو و TCL پرطرفدارتر از بقیه به نظر می رسند. همین دوتا جمله شرایط بازار تلویزیون ایران را به طور خلاصه شرح می دهند. جایی که عموم خریداران با پنج تا 10 میلیون وارد میدان می شوند.

مدل XT745 در حال حاضر یکی از پرفروش ترین تلویزیون های موجود در بازار است. ابعاد 43 اینچی، سیستم عامل اندروید نسخه هفت و قیمت هفت میلیون و 600 هزار تومانی باعث این اتفاق شده اند؟ احتمالا وگرنه ایکس ویژن پیروز شده یکی از زشت ترین تلویزیون های تاریخ را فراوری کند. در بخش عملکرد هم خریداران از هنگ کردن مدام گلایه دارند. چون تنها یک گیگابایت حافظه موقت برایش در نظر گرفته اند.

تلویزیون های 43 اینچی به محبوب ترین گزینه ها تبدیل شده اند و ایکس ویژن، جی پلاس، دوو و TCL پرطرفدارتر از بقیه به نظر می رسند

LU722S محصول جی پلاس رقابتی تنگاتنگ با تلویزیون ایکس ویژن دارد؛ البته بیشتر در زمینه زشتی. برای این تلویزیون 50 اینچی باید 10 میلیون تومان پول پرداخت کنید، چون قابلیت نمایش تصاویر 4K دارد. به شکلی عجیب خریداران از داشتن آن راضی به نظر می رسند. تلویزیون P8SA ساخت TCL با سایز 50 نزدیکترین رقیب پرفروش جی پلاس محصوب می گردد. اگرچه حدود یک و نیم میلیون تومان گران تر است، اما سروشکل بهتر دارد. بین تلویزیون های 55 اینچی شانس با ایکس ویژن مدل XTU745، تلویزیون P8M ساخت TCL، دوو مدل K5700U، جی پلاس مدل LQ721S یار بوده. همه شان 13، 14 میلیون تومان قیمت دارند. با این حال ممکن است پس از آنالیز تلویزیون شهاب مدل SH102U1 نظرتان نسبت به همه آن ها منفی گردد. بین مدل های پرفروش هم یک مورد 22 میلیون تومانی داریم؛ تلویزیون هوشمند جی پلاس مدل LU721S با سایز 65 اینچ. به جز اندازه و قیمت مهمترین ویژگی این محصول قابلیت پخش تصاویر 4K، سیستم عامل اندروید هستند. از نظر قیافه هم وضع بهتری دارد.

پرفروش ترین یخچال ها؛ پنچ تا 25 میلیون

خریداران در بازار یخچال بیشتر مدل هایی با قیمت بین پنج تا 25 میلیون تومان انتخاب می نمایند. در این گروه امرسان، دوو، اسنوا، جی پلاس، دیپوینت و پاکشوما بیشتر از بقیه برند ها پیروز بوده اند، اما جی پلاس تنها برندی است که توانسته یخچال های ساید بای ساید پرفروش داشته باشد. K717 و K725 دو یخچال ساید پرفروش 20 میلیونی هستند. هرچند هیچ کدام آن ها آبسردکن اتوماتیک یا یخساز اتومات ندارد و تنها به خاطر کابینی مشابه ساید بای ساید ها مورد توجه هستند. یک جور هایی می توان گفت پادشاه شهرکور ها به حساب می آیند.

دیپوینت از تبلیغات گسترده ای بهره می برد و جای خود را در بازار یخچال باز نموده. مدل دیسنت با قیمت حدود 11 میلیون تومان یک مدل ساده بالا و پایین است. گنجایش زیادی ندارد و خانواده های بیشتر از دو نفر را به دردسر خواهد انداخت. پس احتمالا چاره ای چز پناه آوردن به یخچال های دوقلو باقی نمی ماند. مرور بازار این مسئله را ثابت می نماید. خریداران این روز ها سراغ امرسان FN15D-RH15D، دیپوینت مدل D5i و جی پلاس مدل GRF-K214 می فرایند. اولی حدود 17 میلیون تومان فروخته می گردد و دوتای دوم را بیش از 25 میلیون تومان قیمت گذاری نموده اند.

خریداران در بازار یخچال بیشتر مدل هایی با قیمت بین پنج تا 25 میلیون تومان انتخاب می نمایند

دو مورد عجیب هم از امرسان داریم؛ BFN20D321 و TF16T329CLA که از طراحی های خاص برند اسمگ کپی شده اند. رنگ های متنوع شاد دارند و به همین دلیل قیمت بالایی برایشان مشخص شده است. 11 و 13 میلیون تومان. TF16T329CLA واقعا فضای کمی دارد و علاوه بر این مجبور هستید چند وقت یک بار چند ساعت خاموشش کنید بلکه برفک هایش برطرف گردد، اما BFN20D321 فریزر عظیم تر و گنجایش یخچال بیشتری دارد. به یخساز دستی به دردبخوری مجهز است و به طور اتوماتیک می تواند برفک ها را آب کند. اگرچه با پول همین مدل می توان مدلی مثل D4BF ساخت دوو خریداری کرد یا با پرداخت دو میلیون بیشتر پاکشوما مدل P230S خریداری کرد. هردوتایشان کاربردی تر هستند.

پرفروش ترین لباسشویی ها؛ سه تا 13 میلیون

لباسشویی های تمام اتوماتیک حداقل هفت، هشت میلیون تومان قیمت دارند. در واکنش به این اتفاق خریداران راهشان را کج می نموده اند و روی مدل های نیمه اتوماتیک دوقلو دست می گذارند. پاکشوما حداقل چهار مدل نیمه اتوماتیک پرفروش دارد. 9653AJ و 9654AJ هر دو با ظرفیت 9 کیلویی عرضه شده اند و برای خریدشان باید حدود سه میلیون تومان پرداخت کرد. طبیعی است که مورد توجه قرار بگیرند.

بست مدل BWD-7112 با ظرفیت هفت کیلوگرم و قیمت حدود هفت میلیون تومان پرفروش ترین ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک حال حاضر بازار است. برنامه های شستشوی متنوعی دارد و از یک موتور با سرعت چرخش هزار دور در دقیقه برخوردار است. یک برنامه بخارشور هم دارد که چشم خیلی ها را می گیرد، اما به هرحال ظرفیت پایین دیگ نقطه ضعف عظیمی به حساب می آید. برای برطرف این معضل باید سراغ لباسشویی های هشت و 9 کیلویی رفت. جایی که مجبور می شوید 9 تا 11 میلیون تومان پول بدهید. پاکشوما مدل 84406 انتخاب بدی نیست. حتی با ظاهر زشت و دمدمه قادر است از پس کار بربیاید. ایکس ویژن، TCL، دوو، اسنوا و جی پلاس هم ماشین های لباسشویی اتوماتیک پرفروش فراوری می نمایند. اسنوا مدل 84508 ظاهر بهتری نسبت به بقیه دارد. با دیگ هشت کیلویی و سیستم حباب ساز Air Bubble نزدیک ترین انتخاب به محصولات به روز خارجی است که قبلا وارد کشور می شد. شاید همین مسئله بتواند قیمت بالای آن را توجیه کند. خریداران در حال حاضر مجبور هستند برای آن حدود 13 میلیون تومان پرداخت نمایند.

لباسشویی های تمام اتوماتیک ایرانی حداقل هفت، هشت میلیون قیمت دارند

پرفروش ترین ظرفشویی ها؛ بالای 13 میلیون

تکنولوژی ساخت ماشین های ظرفشویی پیش از این در ایران وجود نداشت. نمونه های فعلی را هم احتمالا تنها در حد مونتاژ قطعه فراوری می کنیم. موضوع اصلی، اما قیمت است؛ در این بازار خریداران ناچار می شوند بالای 13 میلیون تومان پول وسط بگذارند. جی پلاس، اسنوا، پاکشوما، سام، زیرووات فعلا اسم هایی هستند که بیشتر از بقیه اسمشان تکرار می گردد. K462W برای خانواده های پرجمعیت یا افرادی که مهمانی خانوادگی می گیرند، گزینه مناسبی است. دارای پنج برنامه شستشو است که بین همه آن ها برنامه شستشوی سریع بیشتر کارآیی دارد. جی پلاس ادعا می نماید محصولش قادر است ظروف چرب و بسیار کثیف را با استفاده از فناوری های Pre-Rinse و Intensive تمیز کند. برای اینکه صحت این ادعا را آنالیز کنیم باید 14 میلیون و 500 هزار تومان پول بدهیم. نزدیک ترین رقیب اسنوا مدل 148 است. از نظر قیمت می توانید پاکشوما مدل 14201 را هم آنالیز کنید.

پرفروش ترین مایکروویو ها

پیدا کردن مدل های پرکاربرد مثل سولاردام الجی کار سختی است. تازه اگر پیدا کنید به احتمال زیاد یا قاچاق هستند یا بالای 20 میلیون تومان فروخته می شوند. برای همین در حال حاضر پرفروش ترین مایکروویو ها سه تا 10 میلیون تومان فروخته می شوند. همه این مدل ها در بهترین حال پس از مدتی تبدیل به گرم کن غذا می شوند. مگر اینکه خودتان را راضی کنید 27 میلیون تومان برای خرید سامسونگ SAMI 12 پرداخت کنید.

پرفروش ترین جاروبرقی ها

اگر 2.5 میلیون تومان پول وسط بگذارید تازه مجوز ورود به بازار جاروبرقی ها را پیدا می کنید. بله شرایط بدی است و اصلا عادلانه به نظر نمی رسد. الان مردم برای خرید مدلی مثل PVC 25501 از پاکشوما مجبور هستند حدود سه میلیون تومان پول بدهند. این یکی را از روی مدل مشهور بوش کپی نموده اند، اما کارآیی مناسبی دارد. پارس خزر همین جاروبرقی را باعنوان Turbo 2500WB فراوری نموده و حدود چهار میلیون تومان می فروشد!

منبع: فرارو

به "اسرار لوازم خانگی پرفروش در بازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسرار لوازم خانگی پرفروش در بازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید