افتتاح آنلاین پروژه های گردشگری به وسیله رئیس جمهوری به مناسبت روز جهانی گردشگری

به گزارش دانلود باران، مراسم افتتاح 87 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومان روز سوم مهرماه با حضور مجازی رئیس جمهور و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور برگزار گردید.

افتتاح آنلاین پروژه های گردشگری به وسیله رئیس جمهوری به مناسبت روز جهانی گردشگری

برگزاری مراسم افتتاح 87 پروژه گردشگری در روز پنجشنبه، سوم مهرماه 99 به صورت متمرکز انجام شد. این پروژه ها شامل 12 هتل و هتل آپارتمان، 17 مجتمع گردشگری و اقامتی، 23 واحد پذیرایی و سفره خانه سنتی، پنج مرکز تفریحی و گردشگری و 30 واحد بوم گردی با سرمایه گذاری 1067 میلیارد تومان است. رئیس جمهوری و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور نیز به صورت ویدئوکنفرانس از کاخ سعدآباد در این مراسم حضور داشتند.

پروژه های گردشگری افنتاح شده به 15 استان گیلان، تهران، خراسان رضوی، یزد، فارس، مازندران، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، قزوین، مرکزی و گلستان تعلق داشت و در این میان، 511 اتاق و 1705 تخت به ظرفیت اقامتی کشور اضافه خواهد شد که منجر به اشتغال زایی برلی 1746 نفر می گردد.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن قدردانی از حمایت رئیس جمهور و اشاره به اقدامات وزارت خانه متبوع خود، مطرح نمود:

قبل از دولت تدبیر و امید تعداد هتل های کشور 998 عدد بود که 497 هتل در این دولت به مجموعه های کشور اضافه شد و 50 درصد رشد را در این حوزه شاهد بودیم. بیش از 2 هزار واحد بومگردی نیز با تدبیر رئیس جمهور محترم تاسیس و موجب آبادی روستاها و اشتغالزایی خوبی در این منطقه ها شد. تعداد تخت های اقامتی نیز قبل از دولت تدبیر و امید 219 هزار و 505 تخت بود که صد هزار و 686 تخت اضافه شد و 46 درصد رشد در تخت های اقامتی ایجاد شده است.

مونسان ضمن اشاره به رشد 80 درصدی آمار گردشگران در سال 98 نسبت به چهار سال گذشته، تاکید نمود:

تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، تعداد پروژه های گردشگری به 783 پروژه می رسید؛ این در حالی است که در این دولت، این تعداد به 2417 پروژه با حجم سرمایه گذاری 137 هزار میلیارد تومان رسیده است که نویدبخش آینده خوبی در حوزه گردشگری است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به رشد 56 درصدی موزه ها به عنوان یکی از خدمات دولت، در مورد ثبت جهانی آثار ملموس و ناملموس ایران، توضیح داد:

ثبت جهانی آثار ملموس و ناملموس 25 مورد بود که 13 طرح در این دولت ثبت جهانی شد و به معنای رشد 52 درصدی است. در حال حاضر نماینده یونسکو در دو استان کردستان و و کرمانشاه در حال بازدید از این منطقه است که پس از این بازدید منطقه اورامانات با 400 هزار هکتار اراضی ثبت جهانی خواهد شد.

علی اصغر مونسان بعلاوه با اشاره به پروژه های گردشگری در دست دولت، از افتتاح 600 پروژه از جمله چند هتل پنج ستاره با حجم سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد تومان اطلاع داد.

رئیس جمهور نیز در این مراسم ضمن تشکر و ابراز خرسندی از کوشش های وزات میراث فرهنگی، گردشکری و صنایع دستی در مورد افتتاح پروژه های گردشگری، اضافه شدن تخت ها و مجتمع های بوم گردی را به ظرفیت گردشگری کشور اقدام مهمی دانست و بر اهمیت مقوله صنایع دستی از منظر اجتماعی و اشتغال زایی تاکید نمود. وی در این رابطه گفت:

صنایع دستی از این منظر که معرف هنر و فرهنگ ایرانی است برای ما بسیار حائز اهمیت است. خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح های زیادی از سوی این وزارتخانه هستیم.

حسن روحانی در سرانجام با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر صنعت گردشگری، بر کوشش ها برای رونق و توسعه این صنعت در دوران پساکرونا تاکید نمود.

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور و ساسان تاج گردون، معاون برنامه ریزی و تامین منابع نیز به ترتیب از یزد و گیلان، به ارائه گزارش در مورد افتتاح پروژه های این استان ها پرداختند.

منبع: کجارو / میراث آریا

به "افتتاح آنلاین پروژه های گردشگری به وسیله رئیس جمهوری به مناسبت روز جهانی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح آنلاین پروژه های گردشگری به وسیله رئیس جمهوری به مناسبت روز جهانی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید