افتتاح و شروع احداث 102 طرح مالی مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهوری

به گزارش دانلود باران، تهران (پانا) - بهره برداری و شروع عملیات اجرایی 102 پروژه مالی و زیربنایی در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی کشور روز دوشنبه با فرمان رئیس جمهوری و به وسیله ویدئوکنفرانس شروع شد.

افتتاح و شروع احداث 102 طرح مالی مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهوری

حسن روحانی، در هفتاد و چهارمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش فراوری، فرمان افتتاح رسمی 102 پروژه مالی و زیربنایی را در مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و گیلان صادر کرد.

برای اجرای 50 پروژه در مناطق آزاد و ویژه مالی کشور که امروز بهره برداری رسمی از آنها شروع می گردد، 8 هزار و 15 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای اجرای 52 طرحی که عملیات احداث آنها امروز رسما شروع می گردد نیز 62 هزار و 50 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

با بهره برداری از مجموع این طرح ها برای 9 هزار و 207 نفر اشتغال پایدار و مستقیم ایجاد می گردد.

رئیس گ جمهوری قبل از صدور فرمان افتتاح 15 طرح صنعتی و زیربنایی در منطقه آزاد ارس، افزایش سه برابری سرمایه گذاری در این منطقه از یک هزار و 900 میلیارد تومان در سال 98 به بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان در سال 99 را نشانه خوبی از شکست جنگ مالی آمریکا علیه مردم ایران دانست.

روحانی در آیین افتتاح طرح های مالی و زیربنایی منطقه آزاد کیش با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم مهندس اکبر ترکان که زحمات بسیار زیادی در بخش های مختلف از جمله مناطق آزاد برای توسعه کشور کشیدند، از کیش به عنوان یکی از مناطق مستعد برای سرمایه گذاری نام برد و گفت: کیش جزو مناطقی است که سرمایه گذاری های بسیار زیادی در آن انجام گرفته و استعداد بسیار زیادی برای سرمایه گذاری بیشتر هم دارد و می تواند منطقه بسیار مهمی در منطقه آزاد جنوب کشور برای تحول و جذب سرمایه خارجی باشد.

رئیس جمهوری اضافه کرد: اطمینان دارم دولت سیزدهم هم همانند دولت یازدهم و دوازدهم به مناطق آزاد برای توسعه ایران عزیز یاری خواهد نمود.

روحانی اضافه کرد: خوشبختانه به رغم جنگ مالی و کرونا شاهد افزایش سرمایه گذاری در مناطق آزاد با کوشش و فعالیت بخش خصوصی هستیم که منجر به امیدواری بیشتر مردم به آینده اقتصاد، فراوری و آینده کشور شده است.

رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به افتتاح طرح های مهم زیر بنایی و مالی در منطقه آزاد ارس، گفت: اطمینان دارم روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان بعد از برداشته شدن تحریم ها که به زودی برداشته خواهد شد، گسترش بیشتری خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه تصمیمات بسیار مهمی برای همکاری دو کشور با رئیس جمهورکشور آذربایجان اتخاذ شده است، گفت: همه این تصمیمات به خاطر تحریم های ظالمانه و غیرقانونی با کندی روبرو شده بود که با لغو تحریم ها در آینده نزدیک، عملیاتی و اجرایی می گردد و مردم شاهد یک تحول بسیار مثبت در مناطق مرزی شمال وغرب کشور خواهند بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افتتاح و شروع احداث 102 طرح مالی مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح و شروع احداث 102 طرح مالی مناطق آزاد با فرمان رئیس جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید