تقابل مدعیان قهرمانی و سقوط زیر سایه کرونا

به گزارش دانلود باران، هفته بیست و یکم لیگ برتر زیر سایه شیوع بیماری کرونا در شهرهای مختلف برگزار می گردد و تیم های صدرنشین و قعرنشین لیگ در پنج شهر مختلف به میدان می فرایند.

تقابل مدعیان قهرمانی و سقوط زیر سایه کرونا

به گزارش دانلود باران، شیوع کرونا هم لیگ برتر را متوقف نکرد و در روزهایی که فوتبال ایران با ترافیک بالایی دنبال می گردد، تیم ها بدون حضور طرفداران به مصاف هم می فرایند. با وجود اعتراض گسترده بعضی از مربیان و مدیران به برگزاری لیگ برتر باوجود ابتلا شدن به بیماری مهلک کرونا، سازمان لیگ همچنان مصر به برگزاری مسابقات است.

این رقابت ها در پنج شهر تهران، سیرجان، اصفهان، تبریز و اهواز برگزار می گردد. همچنین نمایندگان شهرهای تهران، اهواز، اصفهان، تبریز، قائم شهر، بوشهر، سیرجان و مشهد به میدان خواهند رفت و برای برگزار بازی باید از بعضی از شهرهای آلوده به ویروس کرونا به شهر دیگری بفرایند.

پرسپولیس - شهر خودرو/ ساعت 18:30

مهم ترین ملاقات هفته بیست و یکم لیگ برتر میان تیم های آسیایی پرسپولیس و شهرخودرو در استادیوم آزادی تهران برگزار می گردد. دو تیم همانند سایر بازی های این هفته بدون حضور تماشاگران به میدان خواهند رفت و برای ادامه تقابل در صدر جدول رده بندی مقابل هم قرار می گیرند.

پرسپولیس بعد از سفر به اصفهان و برگزار نشدن بازی در نقش دنیا به علت آماده نشدن قیب در زمین مسابقه، تمرینات خود را در تهران ادامه داد و به علت بازی نکردن، از انرژی بیشتری نسبت به مهمان خود برخودار است.

با این حال در سوی دیگر میدان، شهرخودرو با انگیزه های بالایی مقابل سرمربی سابق خود به میدان می رود. این تیم که در بازی هفته بیستم توانست در آخرین دقایق سه امتیاز را در خانه نگه دارد، اکنون برای گل محمدی که نیم فصل نخست روی نیمکت شهرخودرو حضور داشت، انگیزه بالایی دارد.

بازی رفت دو تیم در نیم فصل نخست در حالی با فزونی یک بر صفر شهرخودرو سرانجام یافت که در آن مقطع، گل محمدی سرمربی شهرخودرو و کالدرون سرمربی پرسپولیس بود و سرآسیایی، سرمربی کنونی شهرخودرو در سمت سرپرست این تیم ایفای نقش می کرد.

در جدول رده بندی، پرسپولیس با 19 بازی و 41 امتیاز صدرنشین است. شهرخودرو با 35 امتیاز از 20 بازی در رده پنجم قرار گرفته است و در صورت متوقف کردن پرسپولیس، می تواند به مدعیان قهرمانی و خودش در نزدیک شدن به این تیم یاری کند.

گل گهرسیرجان - استقلال/ ساعت 16:00

تیم تازه احیاء شده گل گهر سیرجان که توانست بعد از مدت های مدیدی از منطقه خطر لیگ برتر خارج گردد، فردا در ملاقاتی مهم و سخت میزبان استقلال است. شاگردان مجیدی بعد از کش مکش های فراوان و رد درخواست این تیم برای لغو بازی، راهی سیرجان شدند تا در روزهای پرترافیک لیگ برتر برابر شاگردان مجیدی جلالی به میدان بفرایند.

این ملاقات که بدون حضور تماشاگران برگزار می گردد و فوتبال دوستان سیرجانی در نخستین تجربه حضورشان در لیگ برتر قادر به تماشای بازی تیم محبوب شان برابر یکی از پرطرفدارترین تیم های ایران نیستند، برای هر دو تیم حساس است.

گل گهر برای ادامه راستا صعودی خود در لیگ برتر و فاصله دریافت از انتهای جدول و همچنین استقلال برای ادامه راستا صعودی و نزدیک شدن به صدر جدول، احتیاجمند سه امتیاز بازی هستند.

در این ملاقات استقلال علی دشتی را به علت محرومیت در اختیار ندارد اما دست مجیدی با بهبود بازیکنان مصدوم تیمش باز شده و می تواند با توان بیشتری به میدان برود.

ذوب آهن - سپاهان/ ساعت 16:15

داربی اصفهان در شرایط برگزار می گردد که ذوب آهن هفته گذشته در تهران مقابل استقلال بازنده شد و سپاهان نیز در شرایطی که میزبان پرسپولیس بود، به میدان نرفت تا دو تیم در این هفته احتیاج مبرمی به برد داشته باشند.

امیر قلعه نویی همچنان بعضی از بازیکنان خود را برای داربی اصفهان در اختیار ندارد و مجبور است از بازیکنان جانشین استفاده کند.

در بازی رفت دو تیم سپاهان 2 بر صفر به پیروزی رسید اما آن زمان علیرضا منصوریان سرمربی ذوب آهن بود و اکنون یک مربی خارجی راهنمایی این تیم را برعهده دارد. ذوبی ها برای رسیدن به رتبه نهمی کوشش می نمایند و اگر از سپاهان امتیاز بگیرند این تیم را از جمع مدعیان جدا خواهند کرد.

ماشین سازی تبریز - نساجی مازندران/ ساعت 15:30

دو تیم بحران زده نیم فصل دوم در نخستین بازی این هفته به مصاف هم می فرایند. تیم های نهم و یازدهم جدول برای بهبود شرایط خود و جلوگیری از سقوط به رده های پایین تر احتیاج مبرمی به فزونی در این ملاقات دارند. ماشین سازی که در رده نهم قرار گرفته است برای ثبات در این صندلی کوشش می نماید و باشگاه ماشین سازی نیز اعلام نموده که فعلا از احد شیخ لاری سرمربی این تیم حمایت خواهد نمود.

پس از قبول استعفای رضا مهاجری از راهنمایی نساجی، محمود فکری راهنمایی این تیم را بر عهده گرفته و دنبال نشان دادن توانایی های خود در لیگ برتر است.

مسابقه رفت دو تیم نیز با نتیجه مساوی بدون گل به سرانجام رسید. ماشین سازی 4 هفته است که رنگ برد را ندیده و نساجی هم در سه هفته اخیر دو باخت و یک تساوی در کارنامه اش ثبت نموده است.

فولاد - شاهین شهرداری بوشهر/ ساعت 16:00

تیم نکونام برای حفظ رده ششم جدول باید در این بازی خانگی به مصاف تیم آماده شاهین برود که با میشو توانسته راستا موفقیت را یاد بگیرد. هر دو تیم نیم فصل دوم را با قوت آغاز کردند و اکنون فولاد در حال اوج گیری و رسیدن به صدرجدول است و شاهین توانست بالاخره از انتهای جدول یک پله بالاتر بیاید.

شاهین بوشهر هفته گذشته توانست از قعر جدول جدا گردد و در صورت پیروزی در این بازی با یک پله صعود شانس رسیدن به رده چهاردهم جدول لیگ را دارد. بازی رفت را فولاد یک بر صفر در بوشهر برد.

نکونام بارها از برگزاری لیگ برتر با شیوع کرونا انتقاد نموده که تا به امروز راه به جایی نبرده است و حالا باید بدون هودارانش و پذیرفتن ریسک برگزاری با خطر ابتلا به کرونا به میدان برود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تقابل مدعیان قهرمانی و سقوط زیر سایه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل مدعیان قهرمانی و سقوط زیر سایه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید