روی خط استاندارد با شاخه زیتون لیان

به گزارش دانلود باران، آزمایشگاه ها خانه دوم دانشمندان و پژوهشگران هستند. آنها در آزمایشگاه ها کیفیت کالاهای مورد استفاده در خانه و صنعت را کنترل می نمایند یا مرزهای دانش را پیش می برند؛ مثل این روزها که منتظریم در این آزمایشگاه ها بالاخره دارو یا واکسن قطعی برای ویروس کرونا کشف گردد.

روی خط استاندارد با شاخه زیتون لیان

از طرفی دقت، قابلیت اطمینان و به موقع بودن نتایج یک آزمایشگاه و به طورکلی کیفیت خدمات آزمایشگاهی نیز در سلامت و بهبود کیفیت زندگی ما تاثیر مستقیم دارد.

برای مثال آزمایشگاه های پزشکی برای تشخیص بیماری ها و آزمایشگاه های زیست محیطی برای شناسایی سموم پخش شده در طبیعت به همین منظور فعالیت می نمایند.

از این رو با توجه به نقش مهم آزمایشگاه ها، وجود آزمایشگاه های مجهز به فناوری های روز جهان، پرورش افراد خبره برای فعالیت در این محیط ها و خدمت رسانی به بخش های مختلفی که احتیاجمند تجهیزات و نتایج آزمایشگاهی هستند، یک الزام و ضرورت است.

شرکت دانش بنیان بازرسی فنی و مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان که در این زمینه ها سال ها فعال بوده است حالا آماده ارائه خدمات و مشاوره به شماست. اگر به هر شکلی در زمینه فعالیت های آزمایشگاهی و استانداردها مشغول هستید، شاخه زیتون لیان می تواند بسیاری از احتیاجمندی های شما را رفع کند.

در اواخر دهه 80 سازمان ملی استاندارد تصمیم گرفت خدماتش را به بخش خصوصی برون سپاری کند. در همان سال ها آزمایشگاه های محدودی در بوشهر دایر و مشغول فعالیت بودند.

از همین رو و با تصمیم جدید سازمان ملی استاندارد، مسعود محبوبی به همراه یکی از دوستانش آزمایشگاهی را برای ارائه خدمات آزمایشگاهی و سنجش مواد شوینده در شهرشان راه اندازی کردند.

در مدت زمان کمی آن آزمایشگاه کوچک با دو نفر پرسنل، گسترش و توسعه پیدا کرد. حالا امروز آن آزمایشگاه کوچک به مجموعه ای از آزمایشگاه ها در سراسر کشور تبدیل شده و برای جوانان زیادی شغل ایجاد نموده است. قدم کوچکی که در بوشهر برداشته شد، اکنون به دستاورد عظیمی برای کشور تبدیل شده است.

به بیان دقیق تر، سال 88 بود که شرکت دانش بنیان بازرسی فنی و مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان با هدف بررسی کیفیت کالاهای تولیدی داخل کشور و کالاهای وارداتی و صادراتی، یاری به اجرای استانداردها در سازمان ها و کارخانه ها، ارتقای سطح سلامت جامعه و امنیت غذا و بهداشت در کشور تاسیس شد.

اکنون مجموعه فعالیت های این شرکت را به طور کلی در سه بخش بازرسی، خدمات آزمایشگاهی، آموزش و مشاوره می توان جای داد.

بازرسی با شاخه زیتون لیان

در تمام کشورها کالاهایی که به آن کشور صادر یا وارد می گردد، می بایست ازنظر سلامت و صحت کالا مورد ارزیابی و بازرسی قرار گیرد. شرکت دانش بنیان بازرسی فنی شاخه زیتون لیان تنها شرکت بازرسی در ایران است که در تمام زمینه های بازرسی، آزمایشگاه های مخصوص همان حوزه را دایر نموده است.

تولیدنمایندگان و صادرنمایندگان داخل کشور برای ارسال کالای خود به کشوری دیگر یا شرکت های واردنماینده کالا، می توانند بازرسی های ظاهری و پیش از حمل کالای خود و صدور گواهینامه های بازرسی برای ارائه به بانک و گمرک برای تسهیل فرآیند ترخیص کالای خود را در داخل یا خارج از ایران به شرکت دانش بنیان بازرسی فنی شاخه زیتون لیان بسپارند.

خدمات بازرسی در این بخش شامل بازرسی مواد غذایی و محصولات کشاورزی، نفت و پتروشیمی، لوازم مکانیکی و الکترونیکی، نساجی، مواد شیمیایی، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی، تجهیزات مکانیکی و پزشکی و بالابرها است.

بخش بازرسی شاخه زیتون لیان دارای پروانه بازرسی ملی و بین المللی سورویانس از سازمان ملی استاندارد ایران و گواهینامه ایزو 17020 از مرکز تایید صلاحیت ایران است.

این شرکت در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، گناوه، خوزستان، چابهار، زاهدان، شیراز، تهران، اصفهان، ارومیه و مشهد و همین طور در کشورهای آلمان، کانادا، ارمنستان، ترکیه و مالزی شعب خود را دایر نموده است و برای دیگر نقاط جهان نیز امکان ثبت سفارش و ارائه خدمات بازرسی را فراهم نموده است.

خدمات آزمایشگاهی

این بخش از شرکت شاخه زیتون لیان، کیفیت کالاها را براساس ضوابط و استانداردهای ملی و بین المللی می سنجد و با در اختیار داشتن متخصصان متعهد و مجرب، تحقیقات و مقالات علمی و پژوهشی بسیاری منتشر نموده است.

این مجموعه با بهره گیری از خدمات آزمایشگاهی کامل و پیشرفته خود، در تدوین بیش از 70 استاندارد برای سازمان ملی استاندارد نیز همکاری داشته است.

آزمایشگاه های این بخش شامل آزمایشگاه شیمی، صنایع غذایی، بیولوژی مولکولی، بررسی دستگاهی، میکروبیولوژی، نفت و مواد نفتی، برق و مکانیک، محیط زیست، لوازم خانگی و انفورماتیک است. برخی از این آزمایشگاه ها نیز با ویژگی های برجسته ای شناخته شده اند.

برای مثال آزمایشگاه نفت و مواد نفتی شاخه زیتون لیان، معتمد کارگروه ستاد مبارزه با قاچاق سوخت کشور است، آزمایشگاه مولکولی آن تنها آزمایشگاه کشور برای تشخیص تمام بیماری های میگو است و دارای تنها آزمایشگاه کلاه ایمنی در ایران است.

آموزش و مشاوره

شرکت دانش بنیان بازرسی فنی و مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان عظیم ترین مجتمع آزمایشگاهی جنوب کشور است.

این شرکت، آزمایشگاه های آموزشی خود را در رشته های نفت و مواد نفتی، مولکولی، غذایی، میکروبیولوژی، برق و مکانیک، اسباب بازی، لوازم خانگی و نساجی در بوشهر، بندرعباس و بندر گناوه دایر نموده است.

این مجموعه هر سال بر اساس احتیاجسنجی هایی که از سال قبل اجرا شده اند، تقویم آموزشی خود را تنظیم و به وسیله وبسایت خود به نشانی www.szlco.ir اطلاع رسانی می نماید.

علاقه مندان، سازمان های خصوصی و دولتی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می توانند در این دوره ها شرکت نمایند یا بسته به احتیاج خود تقاضای برگزاری دوره آموزشی دیگری داشته باشند.

با توجه به شرایط همه گیری بیماری کرونا، قسمت تئوری این آموزش ها به صورت مجازی برگزار می گردد و درصورت احتیاج به حضور فیزیکی استاد برای آموزش، شاخه زیتون لیان مدرسان مجرب خود را اعزام می نماید.

به علاوه امکان برگزاری دوره های عملی و آموزشی در آزمایشگاه ها نیز برای فراگیران، درصورت لزوم فراهم شده است. در سرانجام هر دوره نیز، به فراگیران گواهینامه ای معتبر در سطح ملی و با تایید سازمان ملی استاندارد ارائه خواهد شد.

در بخش مشاوره نیز این شرکت توانایی ارائه خدمات مشاوره و ممیزی جهت پیاده سازی استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت تا صدور گواهی های ملی و بین المللی را از جمله ایزو 14001، ایزو 17025، ایزو 45001 و ایزو 9001 دارا می باشد.

چشم انداز شاخه زیتون لیان

به گفته مسعود محبوبی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان بازرسی فنی و مجتمع آزمایشگاهی شاخه زیتون لیان: این شرکت به زودی در زیرمجموعه دانشگاه علمی کاربردی قرار خواهد گرفت و از مهر سال آینده دانشجو جذب خواهد نمود.

وی در ادامه می افزاید: ما در این مجموعه سه هدف اصلی را دنبال می کنیم، مهم ترین آنها کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی است. در حال حاضر 140 نفر با ما همکاری دارند و سرمایه اصلی و افتخار ما محسوب می شوند. هدف دوم ما بی احتیاجکردن کشور از آزمون ها و آزمایش هایی است که در خارج از ایران اجرا می گردد. هدف دیگر ما به دست آوردن امتیاز آزمایش های در انحصار دولت است. ما از دولت انتظار داریم تا از بخش خصوصی حمایت بیشتری داشته باشد، زیرا اگر بخش خصوصی در قسمت آزمایشگاهی تقویت گردد، در کشور از کالاها و خدمات با کیفیت تری بهره

خواهیم برد.

مشتریان شاخه زیتون لیان در یک نگاه

مسعود محبوبی می گوید: سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد، سازمان دامپزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نفت، تولیدنمایندگان قطعات خودرو، تولیدنمایندگان مواد غذایی، مراکز پرورش آبزیان برای کنترل بیماری های این مراکز، تمام صادرنمایندگان و واردنمایندگان کالا، دانشجویان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که احتیاج به خدمات آزمایشگاهی داشته باشند و ... از مشتریان ما هستند.

ریحانه رادی - نشان ایرانی 2 / روزنامه دانلود باران

منبع: جام جم آنلاین

به "روی خط استاندارد با شاخه زیتون لیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روی خط استاندارد با شاخه زیتون لیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید