حفظ بافت تاریخی شیراز پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت است

به گزارش دانلود باران، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، حفظ بافت تاریخی شیراز پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت است.

حفظ بافت تاریخی شیراز پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت است

دکتر محمدهادی ایمانیه در ملاقات با دکتر احمد وحیدی، وزیر کشور با بیان این موضوع که مجموعه مدیریتی استان همیشه بر حفظ بافت تاریخی شهر شیراز با موضوع بافت اطراف حرم شاهچراغ تأکید دارد، اضافه کرد: حفظ بافت تاریخی شیراز در حقیقت پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت (ع) است و توسعه شیراز در تمام عرصه ها باید بر مبنای حفظ هویت این کلانشهر انجام گیرد.

او با تأکید بر نوسازی همراه با حفظ هویت اصلی بناها و حفاظت از میراث معماری و شهرسازی در تمام بافت های تاریخی استان و کلانشهر شیراز توضیح داد: احیا و سازماندهی سازگار با بازسازی اصولی بافت های تاریخی شهری می تواند باعث رونق صنعت گردشگردی، فرهنگی، اجتماعی و مالی گردد.

استاندار فارس مطرح نمود: بافت تاریخی شیراز به واسطه قدمت بناهای ارزشمند و وجود عناصر معماری آمیخته با هنر و هویت بناها، ارتباط عمیق و گسترده ای با فرهنگ اصیل این کلانشهر دارد.

ایمانیه در این ملاقات بعلاوه خواهان تصویب فاز اول خط چهارم قطار شهری کلانشهر شیراز در کمیسیون کشوری مرتبط شد.

بعلاوه اختصاص ردیف بودجه به طرح احداث بیمارستان فوق تخصصی حضرت احمد بن موسی (ع) و اختصاص اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی داخل شهری کلانشهر شیراز و دیگر شهرهای دارای خطوط اتوبوسرانی در استان از جمله مواردی بود که در نشست استاندار فارس با وزیر کشور مورد موافقت دکتر وحیدی نهاده شد.

در این ملاقات که با حضور اعضای هیئت امنای حضرت احمد بن موسی(ع) و شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز انجام شد، در راستای ایجاد زیرگذر و خیابان حضرتی نیز توافقی حاصل شد.

منبع: همگردی

به "حفظ بافت تاریخی شیراز پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ بافت تاریخی شیراز پاسداشت هویت سومین حرم اهل بیت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید