عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردم به دلیل مسائل مالی؛ خجالت می کشم!

به گزارش دانلود باران، خبرنگاران: در اتفاقی نادر، رهبر کره شمالی از مردم کشورش عذرخواهی کرد.

عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردم به دلیل مسائل مالی؛ خجالت می کشم!

به گزارش دانلود باران به نقل از عصرایران، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنرانی در روز شنبه، از ملت کشورش به دلیل مسائلی که با آن روبه رو بودند عذرخواهی کرد.

او این عذرخواهی را در سخنرانی رژه ارتش به مناسبت 75 مین سالگرد تاسیس حزب کارگر (حزب حاکم) در پیونگ یانگ بیان کرد.

این رژه در ساعت های بامداد قبل از صبح برگزار گردید زمانی که هنوز هوا تاریک بود. دلیل این موضوع تعیین نیست.

هیچ رسانه و خبرنگار خارجی یا شهروند خارجی تماشاگر این رژه نبود و همه فیلم ها و خبرها از رسانه های دولتی کره شمالی دریافت شده است.

عذرخواهی از مردم

خبرگزاری کره جنوبی نوشت که رهبر کره شمالی در این سخنرانی، از ادبیات احترام آمیزی استفاده و از ملت کشورش تشکر کرد. او حدود 10 مرتبه از کلمات و عبارت هایی مثل متاسفم و قدردان شما هستم استفاده کرد.

کیم جونگ اون تحریم های بین المللی، طوفان و حوادث طبیعی و ویروس کرونا عامل مسائل کره شمالی دانست و گفت که این مسائل باعث شدند او نتواند به وعده های خود در زمینه پیشرفت مالی عمل کند.

وی گفت: خجالت می کشم زیرا من به هیچ وجه نتوانستم در برابر اعتماد بی نهایت شما، چیزی ارائه کنم.

رهبر کره شمالی در سخنانش گفت: از ابتدای امسال، روزانه با سختی های غیرپیش بینی شده روبه رو می شویم که چالش های بزرگی را شامل می شوند. کشور ما تنها کشوری است که با سختی های قرنطینه اضطرای در میان کمبود همه نیازمندی ها روبه رو است. علاوه بر این با عملیات بازسازی برای عبور از آسیبت های ناشی از حوادث طبیعی نیز روبرو هستیم

کیم اضافه نمود: بسیاری از مردم با صبر، مبارزه بسیاری برای مقابله با شرایط سخت داشتند. نمی توانم تشکر خود را بدون ریخته شدن اشک ها در برابر فداکاری ارتش خلق که برای عملیات بازسازی از حوادث طبیعی و اجرای قرنطینه فعال بودم اعلام کنم.

آمار کرونا: صفر

رهبر کره شمالی گفت که هیچ فردی در این کشور، به کرونا مبتلا نشده است.

در این مراسم هیچ فردی با ماسک یا نشانه ای از رعایت موارد بهداشتی مرتبط با کرونا مشاهده نشد.

رهبر کره شمالی گفت که افتخار می نماید هیچ کدام از شهروندان کره شمالی به کرونا مبتلا نشده اند. وی تاکید نمود: بدون سوسیالیسم پیروزی بر این بیماری همه گیر ممکن نبود.

کره شمالی همسایه چین زادگاه ویروس کروناست که تا به امروز در کل دنیا حدود یک میلیون کشته و 33 میلیون مبتلا ثبت نموده است.

نمایش موشک بالستیک، اولین بار بعد از 2 سال

در این رژه برای اولین بار بعد از نشست کیم جونگ اون و ترامپ در سال 2018 تا به امروز، موشک های بالستیک کره شمالی به نمایش درآمد.

منبع: اقتصادنیوز

به "عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردم به دلیل مسائل مالی؛ خجالت می کشم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی رهبر کره شمالی از مردم به دلیل مسائل مالی؛ خجالت می کشم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید