مستند مکعب آبی عرضه اینترنتی شد

به گزارش دانلود باران، تهران (پانا) - مجموعه مستند مکعب آبی به کارگردانی مجید عزیزی با موضوع ریشه یابی فراوری کولرهای آبی و طرح یک پرسش 50 ساله در سایت های وی او دی عرضه اینترنتی شد.

مستند مکعب آبی عرضه اینترنتی شد

به گزارش روابط عمومی خانه مستند؛ مکعب آبی درباره این است که کولر آبی به شکل مکعب بیش از 50 سال است که با همین روش و همین شکل در دو کشور ایران و آمریکا بدون هیچ تغییری فراوری می گردد، طبق مطالعات و پژوهش های انجام شده تعیین شده است که اصل ایده کولرهای آبی از بادگیرهای ایرانی آمده و سوال این است که چه شد از بادگیری کاملا بومی و سنتی ما به کولر آبی که کاملا صنعتی است رسیدیم و آیا می گردد این وسیله سرمایشی صنعتی را توسعه داد.

در خلال طرح پرسش در زمینه توسعه کولر آبی، مباحثی درباره الگو گیری طراحی کولر آبی از بادگیر های سنتی ایرانی، معماری و انرژی های آبی و اینکه چرا کولر آبی در طی این بیش از 50 سال هیچ تغییری نکرده و بهینه نشده نیز پاسخ داده می گردد.

مجموعه مستند مکعب آبی در 5 قسمت 26 دقیقه ای فراوری شده است که در قسمت اول بادگیر و ویژگی های آن، قسمت دوم ورود مدرنیته به ایران، قسمت سوم به بحث انرژی خورشیدی و انرژی های نوین می پردازد، قسمت چهارم بهینه سازی کولر آبی و قسمت پنجم به این سوال پاسخ داده می گردد که بالاخره کولر آبی بهتر است یا گازی و کدامیک برای محیط زیست سودمندتر است.

مجموعه مستند مکعب آبی به تهیه کنندگی مجید عزیزی محصول سازمان هنری رسانه ای اوج و فراوری شده در خانه مستند و هم اکنون در سایت های وی او دی نظیر فیلیمو،فیلمگردی و عماریار در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "مستند مکعب آبی عرضه اینترنتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مستند مکعب آبی عرضه اینترنتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید