ورق برگشت؛ پرسپولیس 3 برصفر برنده می گردد؟

به گزارش دانلود باران، کمیته انضباطی روز دوشنبه به آنالیز صحت و سقم مدارک پزشکی، احتمال قصور در اجرای پروتکل های بهداشتی توسط عوامل پزشکی و همینطور اظهارات مدیران، مربیان و بازیکنان باشگاه ذوب آهن در رابطه با احتمال مبتلا شدن بازیکنان پرسپولیس به ویروس کرونا در صورت برگزاری مسابقه، می پردازد.

ورق برگشت؛ پرسپولیس 3 برصفر برنده می گردد؟

به گزارش گروه ورزشی دانلود باران، ملاقات تیم های پرسپولیس و ذوب آهن از هفته ششم لیگ برتر ایران، چندی قبل به علت ابتلای تعدادی از اعضای این تیم اصفهانی به ویروس کرونا و احتمال مبتلا شدن بازیکنان و عوامل تیم پرسپولیس - که در شرف حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود - به این ویروس، لغو شد. این اتفاق در شرایطی صورت گرفت که قبل از این ملاقات، ذوب آهن با تعداد مبتلایان بیشتر مقابل شهرخودرو بازی نموده بود، ولی در ملاقات با پرسپولیس با وجود مبتلایان کمتر، سازمان لیگ دستور به لغو بازی داد.

بعد از گذشت چندین روز از این اتفاقات، اکنون پرونده این ملاقات راهی کمیته انضباطی شده است و طبق اظهارات متولیان امر در فدراسیون و سازمان لیگ، اتهاماتی به این تیم اصفهانی وارد است و این باشگاه باید از خود دفاع کند. جلسه رسیدگی به این پرونده، روز دوشنبه 8 دی در فدراسیون فوتبال برگزار می گردد و نمایندگان سازمان لیگ و ستاد مقابله با کرونا هم همراه با نمایندگان ذوب آهن حضور خواهند داشت.

طبق برنامه سازمان لیگ، ملاقات معوقه پرسپولیس و ذوب آهن قرار است 10 دی برگزار گردد، اما این اتفاق به نتیجه آنالیز کمیته انضباطی بستگی دارد.

* اتهامات ذوب آهن چیست؟

علت اصلی تشکیل این پرونده مربوط به اظهاراتی است که مربیان، مدیران و بازیکنان ذوب آهن قبل از بازی انجام دادند و اعلام کردند که در صورت برگزاری مسابقه، پرسپولیس به ویروس کرونا مبتلا خواهد شد و به خاطر این موضوع، سازمان لیگ لغو این ملاقات را به جان خرید تا ریسک ابتلای پرسپولیسی ها با توجه به حضور در لیگ قهرمانان آسیا از بین برود.

اکنون کمیته انضباطی روز دوشنبه به آنالیز این مساله می پردازد که آیا مسئولان بهداشتی و پزشکی باشگاه ذوب آهن در اجرای مقررات بهداشتی قصور نموده اند و در نتیجه کل تیم ذوب آهن - مطابق ادعای مربی، بازیکن و مدیر باشگاه - به ویروس کرونا مبتلا شده اند یا خیر؟

در صورتی که اسناد ارائه شده از سوی این باشگاه مبنی بر اجرای کامل پروتکل های بهداشتی کافی و مورد تایید ستاد مقابله با کرونا باشد، به پرونده اظهارات کربکندی، رضایی و حدادی فر رسیدگی خواهد شد که بر چه اساسی پرسپولیس را قبل از برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به مبتلا شدن به کرونا، تهدید نموده اند؟

در واقع یکی از عوامل لغو این بازی، اصرار ها و اظهارات بیش از حد مسئولان و عوامل تیم ذوب آهن بود که باعث نگرانی افکار عمومی و پذیرش لغو بازی و از بین بردن ریسک برگزاری مسابقه از سوی سازمان لیگ شد. حالا بعد از تکمیل مدارک و ارائه گزارش از سوی سازمان لیگ، کمیته انضباطی به صحت و سقم اظهارات و مدارک این باشگاه رسیدگی خواهد نمود.

یکی از سوالات در این پرونده، احتمال 3 بر صفر شدن بازی در صورت مورد تایید قرار نگرفتن مدارک و اظهارات مسئولان ذوب آهن است، اما از سوی دیگر مسئولان این باشگاه می گویند با توجه به اینکه سازمان لیگ دستور به لغو این مسابقه داده، اعلام شکست 3 بر صفر ذوب آهن بدون برگزاری بازی، مورد پذیرش این باشگاه نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ورق برگشت؛ پرسپولیس 3 برصفر برنده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورق برگشت؛ پرسپولیس 3 برصفر برنده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید