توتال در پروژه های گازی عراق سرمایه گذاری می نماید

به گزارش دانلود باران، خبرنگاران- شرکت توتال در حال آنالیز سرمایه گذاری در پروژه های گاز طبیعی در عراق است.

توتال در پروژه های گازی عراق سرمایه گذاری می نماید

به گزارش دانلود باران، دولت عراق در بیانیه ای به نقل از احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق اعلام نمود دو طرف مذاکراتی درباره پروژه های گاز طبیعی در غرب عراق و نزدیک بصره در جنوب این کشور داشته اند و امیدوارند بزودی به توافق برسند.

وزیر نفت عراق که در هیات همراه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در سفر به انگلیس، فرانسه و آلمان حضور داشت، با مقامات توتال در پاریس ملاقات کرد. یکی از اهداف این سفرها، جذب سرمایه گذاری اروپایی بوده است.

اقتصاد عراق که تقریبا تمام درآمدش را از نفت به دست می آورد، سال جاری به دلیل ریزش قیمت نفت در پی شیوع ویروس کرونا تحت فشار شدیدی قرار گرفته و دولت این کشور در کوشش برای توسعه ذخایر وسیع گازی و کاهش وابستگی به نفت است.

عراق به تسریع طرحهای توسعه برای سرمایه گذاری در فرآوری گازهایی که به همراه نفت استخراج می شوند و پرداختن به مسئله آلایندگی، احتیاج دارد. این کشور علاوه بر ضرورت کاهش مشعل سوزی و آلایندگی در بزرگترین میدان نفتی خود، به فراوری گاز برای کاهش وابستگی به واردات که عمده آن از ایران است، احتیاج دارد. طبق گزارش سال 2019 آژانس بین المللی انرژی، پتانسیل قابل توجهی برای گاز طبیعی در عراق وجود دارد زیرا فراوری گاز به عنوان محصول فرعی استخراج نفت در یک دهه گذشته افزایش پیدا نموده است. عراق اخیرا با شرکت BP هم در مورد سرمایه گذاری در فراوری گاز که به همراه نفت در میدان نفتی رومیله استخراج می گردد، مذاکراتی داشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توتال که یکی از بزرگترین شرکتهای انرژی دنیا است، به مدت حدود یک قرن در عراق فعالیت داشته و جزو کنسرسیومی بوده است که میدان کرکوک را در اواخر دهه 1920 کشف کردند. این شرکت فرانسوی در پهنه نفتی حلفایه در جنوب عراق و در بلوک اکتشافی سارسنگ در کردستان سهم دارد.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "توتال در پروژه های گازی عراق سرمایه گذاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توتال در پروژه های گازی عراق سرمایه گذاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید