فراوری بازی روباه و زاغ بر اساس اشعار حبیب یغمایی

به گزارش دانلود باران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این سرگرمی که یکی از بازی های برگرفته از آثار فاخر کهن فارسی و ادبیات معاصر است بر اساس داستان روباه و زاغ از سوی شهاب محسنین طراحی شده است.

فراوری بازی روباه و زاغ بر اساس اشعار حبیب یغمایی

روباه و زاغ از خانواده بازی های مهره و صفحه همراه با کارت است. این بازی از مجموعه میز بازی ایرانی از دسته بازی های جهتیابی به شمار می آید که برای دو نفر یا چهار نفر طراحی شده است. بازیکنان مهارت های تصمیم گیری خود را در برابر پیش آمدها به چالش می کشند و سعی می نمایند از روی کارت های جهت که به صورت اتفاقی دریافت می نمایند بهترین جهت را برای به دست آوردن بیشترین پنیر که در صفحه، 12 عدد است، انتخاب نمایند.

بازی روباه و زاغ یک صفحه بازی 10 در 10، دو مهره زاغ و دو مهره روباه و یک دسته کارت 32تایی دارد.

بر همین اساس، در ابتدا هر بازیکن چهار پنیر دریافت می نماید و به صورت تصادفی روی خانه های زمین که 100 عدد است جانمایی می نماید. سپس یک گروه، روباه و یک گروه زاغ خواهند شد. در بازیاز بین دو نفر، یک نفر کنترل دو مهره زاغ و یک نفر مهار دو مهره روباه را در دست دارد. هر بازیکن به صورت انتخابی از خانه های ضلع خود یک خانه را به عنوان خانه آغاز انتخاب می نماید.

در این زمان یکی از بازیکنان کارتی را از دسته کارت های نقشه جهت برداشته و از روی شیوه نامه، جهت را طی و سعی می نماید جوری جهت را بچرخاند که در جهت به یک پنیر برخورد کند. در این صورت پنیر را از آن خود یا تیمش می نماید. بازیکن بعدی)بازیکن دست راست(کارت بعدی را برداشته و از روی نقشه کارت، جهت را طی خواهد نمود تا پنیر به دست آورد. بازی تا تمام شدن پنیرها یا کارت ها ادامه پیدا خواهد نمود.

یادآوری می گردد طرح بازی های رومیزی به سفارش مرکز سرگرمی های سازنده و بازی های رایانه ای کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در سال 1397 شکل گرفته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "فراوری بازی روباه و زاغ بر اساس اشعار حبیب یغمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری بازی روباه و زاغ بر اساس اشعار حبیب یغمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید