صنعتی سازی فناوری جذب ذرات کوچکتر از 300 نانومتر از هوا

به گزارش دانلود باران، شرکت اتومفایزر تکنولوژیز آخرین داده های مربوط به تست های صورت گرفته روی دستگاه تازه خود را اعلام می نماید. این دستگاه قادر است ذرات زیر 300 نانومتر را متجمع نموده و به ذرات بزرگتر تبدیل کند.

صنعتی سازی فناوری جذب ذرات کوچکتر از 300 نانومتر از هوا

به گزارش گروه دانشگاه دانلود باران، شرکت اتومفایزر تکنولوژیز (Atmofizer Technologies) آخرین داده های مربوط به تست های صورت گرفته روی دستگاه تازه خود را اعلام می نماید. این دستگاه قادر است ذرات زیر 300 نانومتر را متجمع نموده و به ذرات بزرگتر تبدیل کند تا با یاری فیلتر های معمولی جذب شوند.

این شرکت نتایج آزمایش دستگاه انباشت نانو ذرات موجود در هوا را اعلام می نماید. نتایج آزمایش های اخیر در آزمایشگاه شرکت اتومفایزر تکنولوژیز در تورنتو نشان داده است که فناوری این شرکت، تعداد ذرات بسیار ریز کوچک تر از یک میکرون را تا 81.7 درصد کاهش می دهد، در حالی که ذرات با میزان بالای 2.5 میکرون را دو برابر می نماید. این شرکت می گوید این موضوع از نظر علمی و پزشکی قابل توجه است، زیرا این دستگاه حذف کوچکترین ذرات نانوسکوپی معلق در هوا (از جمله آلودگی صنعتی سمی، دود و بیماری های عفونی) را نشان می دهد. این ذرات به میزان ای کوچک هستند که می توانند وارد جریان خون شوند و مستقیماً به وسیله استنشاق به وسیله ریه ها وارد مغز و اندام های حیاتی شوند. ذرات کوچکتر از 2.5 میکرون معمولاً به عنوان معیار کیفیت هوا در نظر گرفته می شوند، زیرا برای انسان و حیوانات خطر دارند. دوبرابر کردن میزان ذرات بالای 2.5 میکرون نشان می دهد که ذرات کوچک تر به طور موثری به وسیله فناوری شرکت اتومفایزر تکنولوژیز با هم در خوشه های بزرگ تر تجمع می یابند. این خوشه های بزرگتر معمولاً به راحتی به وسیله فیلتر های هوای معمولی فیلتر می شوند. نکته قابل توجه این است که این نتایج بدون استفاده از فیلتر به دست آمده است.

این شرکت بعلاوه کارکنان بیشتری را به تأسیسات آزمایشی تورنتو اضافه نموده است تا بر روی استفاده از فناوری خود در برنامه های کاربردی نظیر وسایل نقلیه حمل و نقل و تهویه مطبوع تمرکز کند. کارکنان اضافی، این شرکت را قادر می سازد تا پیکربندی ها و نمونه های اولیه جریان هوای تازه شرکت اتومفایزر تکنولوژیز را آزمایش و ارزیابی کند.

ویت پپر، رئیس و مدیر ارشد بازرگانی شرکت اتومفایزر تکنولوژیز گفت: نتایج آزمایشی که تا به امروز دیده ایم بسیار دلگرم کننده است. این آزمایش ها نشان داده اند که شرکت اتومفایزر تکنولوژیز می تواند ذرات کوچک تر را کاهش داده و سپس تعداد ذرات بزرگتر را سه برابر کند و به طور موثرتر و کارآمدتر به بهبود کیفیت هوا یاری کند و همه این کار ها بدون استفاده از فیلتر هوا انجام می گردد. ما فکر می کنیم که این فناوری می تواند شکاف فناوری موجود در فیلتر های هوا را پر کند که این کار با تجمع ذرات کوچک و تشکیل ذرات بزرگتر انجام می گردد. ذرات 0.3 میکرون به عنوان ذرات بسیار نافذ در ریه ها قلمداد می گردد که جذب آن ها حتی به وسیله فیلتر های HEPA نیز سخت است. این درحالی است که این فناوری تازه می تواند ذرات زیر 0.3 میکرون را کاهش داده و ذرات بزرگتر را افزایش دهد، ذراتی که به وسیله فیلتر های معمولی به راحتی قابل جذب است.

این فناوری یک روش انقلابی و کارآمدتر برای رسیدگی به طیف وسیعی از ذرات خطرناک در مقیاس نانو، ویروس ها و باکتری ها ایجاد می نماید که بسیار کوچک هستند و نمی توان آن ها را به طور مؤثر به وسیله فیلتر های HEPA معمولی و نور های فرابنفش مدیریت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صنعتی سازی فناوری جذب ذرات کوچکتر از 300 نانومتر از هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعتی سازی فناوری جذب ذرات کوچکتر از 300 نانومتر از هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید