چگونه در فضای مجازی از کتابخانه ها بخواهیم کتاب خوب معرفی نمایند؟

به گزارش دانلود باران، تهران (پانا) - معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد از فعال شدن سامانه ارتباط با کتابدار در تمامی پرتال کتابخانه های عمومی متصل به سامانه مدیریت اطلاع داد.

چگونه در فضای مجازی از کتابخانه ها بخواهیم کتاب خوب معرفی نمایند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سامانه ارتباط با کتابدار با هدف توسعه خدمات غیرحضوری در کتابخانه های عمومی و بهبود و ارتقاء فرایند ارائه خدمات مرجع مجازی، در تمامی پرتال های کتابخانه های عمومی متصل به سامانه مدیریت فعال شد.

با استفاده از این قابلیت تازه، کاربران سامان و اعضاء کتابخانه های عمومی می توانند پرسش ها و درخواست های خود را برای کتابداران کتابخانه ارسال نمایند و در کوتاه ترین زمان ممکن، پاسخ پرسش های خود را دریافت نمایند. بهبود ارتباط با اعضاء کتابخانه های عمومی، ارتقاء قابلیت های خدماتی کتابخانه ها در محیط نرم افزاری سامان، بهبود فرایند تعامل کتابداران و اعضاء کتابخانه و توسعه خدمات مرجع مجازی از جمله اهداف این سامانه تازه است.

پرسش از کتابدار، درخواست معرفی کتاب، درخواست پستی کتاب، درخواست مقاله، پیشنهاد و انتقاد، پیگیری درخواست ها و امکان ارسال و اعلام خطاهای فنی سامانه به کارشناسان ذی ربط از جمله قابلیت های در نظر گرفته شده در سامانه ارتباط با کتابدار است.

لازم به ذکر است ایجاد و توسعه خدمات تازه و ارتقاء و به روزرسانی خدمات موجود، از جمله اقدامات مستمر و اهداف معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی است. با توجه به اتصال تمامی کتابخانه های عمومی به نرم افزار یکپارچه سامانه مدیریت سامان، این زیرساخت برای ارائه یکی از اساسی ترین خدمات کتابخانه ای یعنی خدمات مرجع و پرسش و پاسخ آنلاین ارتقاء یافته و بر این اساس، با همکاری ادارات کل فناوری اطلاعات و توسعه کتابخانه ها، امکان ارتباط کاربران و اعضاء کتابخانه با کتابداران در سامانه مدیریت فراهم شده است.

معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد ضمن اعلام خبر راه اندازی سامانه ارتباط با کتابدار، کتابداران کتابخانه های عمومی کشور را دعوت به آشنایی کامل با قابلیت ها و امکانات این سامانه نموده و از آنها درخواست نموده تا نسبت به اطلاع رسانی مطلوب و شایسته درباره این امکان به اعضاء و کاربران پرتال کتابخانه ها اقدام نمایند.

راهنمای استفاده از سامانه ارتباط با کتابدار و فیلم آموزشی مرتبط با آن را از اینجا مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چگونه در فضای مجازی از کتابخانه ها بخواهیم کتاب خوب معرفی نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در فضای مجازی از کتابخانه ها بخواهیم کتاب خوب معرفی نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید